Дзвінок Шольца Путіну, прапор РФ на Чернігівщині та стрілянина за участі ТЦК під Києвом: головні новини 15 листопада

Події України
Фото: Факти ICTV

Канцлер Німеччини Олаф Шольц зателефонував російському диктатору Володимиру Путіну вперше за майже два роки. На це з критикою відреагував український президент Володимир Зеленський.

Своєю чергою під Києвом співробітник ТЦК відкрив стрілянину під час перевірки документів.

Що відбулося в Україні та світі за добу 15 листопада 2024 року − читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.



Шольц зателефонував Путіну: реакція Зеленського

Президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову вперше за майже два роки.

Під час розмови канцлер засудив дії Кремля і закликав Путіна зупинити війну і вивести свої війська з України.

– Федеральний канцлер закликав Росію до переговорів з Україною з метою досягнення справедливого і тривалого миру і підкреслив непохитну рішучість Німеччини підтримувати Україну в мирному процесі, – йдеться у повідомлені Кабміну Німеччини.

Шольц запевнив, що Німеччина залишається твердо налаштованою підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії стільки, скільки потрібно.

У канцелярії додали, що Олаф Шольц після розмови з Путіним проведе переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

У МЗС України повідомили, що перед цим німецька сторона повідомляла, що збирається говорити з Путіним.

Згодом президент Зеленський випустив звернення, в якому піддав критиці дзвінок Шольца до російського диктатора. Детальніше про реакцію Зеленського – читайте на Фактах ICTV.

Україна не змінила пріоритети у війні – Умєров

Міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що Україна продовжує боротися за звільнення всіх територій, які окупувала Росія за останнє десятиліття, цитує його Reuters.

Міністр заявив, що будь-які заяви про зміну акцентів у війні – це маніпуляції російської пропаганди. Він зазначив, що частиною українських цінностей є територіальна цілісність.

– Нашим пріоритетом, як і раніше, залишається захист людей, захист нації, звільнення людей від майже 10 років тимчасової окупації, тому Крим і Донбас (є – Ред.) частиною України, – сказав Умєров.

За його словами, люди на тимчасово окупованих територіях чекають на звільнення.

Напередодні газета The New York Times опублікувала матеріал про те, що Україна нібито хоче змістити свої пріоритети у війні, а саме поставити на перше місце гарантії безпеки, а не повернення територій.

Підозрюваного у держзраді нардепа Шевченка відправили в СІЗО

Печерський районний суд Києва відправив під варту на два місяці народного депутата Євгена Шевченка, якого підозрюють у державній зраді.

Рішення суддя ухвалив у п’ятницю, 15 листопада. Про це повідомляють Суспільне із зали суду та пресслужба Офісу генпрокурора.

Згідно з рішенням суду, нардепа Євгена Шевченка відправили в СІЗО до 11 січня 2025 року.

В Офісі генпрокурора уточнили, що запобіжний захід не передбачає внесення застави.

На початку засідання Шевченко сказав, що це “якесь непорозуміння”. Він заявив, що розраховує на “інтелектуальну дискусію” і що має бути “цивілізований процес” у розгляді цієї справи.

У коментарі медіа Ґрати Шевченко сказав, що не визнає своєї вини, а повідомлення йому про підозру пов’язує з політикою.

Детальніше про те, в чому підозрюють Шевченка – читайте на Фактах ICTV.

Росія скоротила перероблення нафти

У Росії щонайменше три нафтопереробні заводи скоротили виробництво або ж повністю припинили переробляти нафту. Йдеться про Туапсинський, Ільський і Новошахтинський НПЗ, пише Reuters.

Причиною цього стали фінансові збитки, пов’язані з обмеженням експорту, високими витратами на позики та подорожчанням сировини.

Російська нафтопереробна галузь зіткнулася з різними викликами. Оскільки промисловість потерпає від:

  • атак українських дронів;
  • західних санкцій проти Росії, які змушують продавати паливо зі знижками;
  • високих відсоткових ставок.

Через ці труднощі у нафтопереробної галузі Росії відбувається зниження доходів, що негативно впливає на бюджет.

– Найменш технологічні російські нафтопереробні заводи, які не виробляють преміальних видів палива, постраждали найбільше, зазнавши збитків до 10 тис. рублів ($102) за метричну тонну протягом декількох місяців другої половини 2024 року, – пише видання.

Зазначається, що РФ має 30 великих і середніх нафтопереробних заводів, які здатні переробити 5,5 млн барелів на добу. Це робить країну одним із найбільших експортерів палива у світі.

Виплати військовим за участь в боях на території РФ

Кабінет міністрів оновив правила щодо грошової винагороди військовим, додавши до них норми для захисників, які виконують бойові завдання на території Росії, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram-каналі.

Згідно з оновленими правилами, грошову додаткову нагороду військовим виплачуватимуть за виконання бойових завдань на території держави-агресора.

Детальніше про те, які грошові винагороди для військовослужбовців за виконання завдань на території агресора – читайте на Фактах ICTV.

Співробітник ТЦК влаштував стрілянину в Щасливому

Поліція Київської області відкрила кримінальне провадження за фактом стрілянини в селі Щасливе Бориспільського району, яку зчинив під час перевірки документів чоловік із групи ТЦК.

Його дії кваліфіковані як хуліганство – за ч. 4 ст. 296 ККУ. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 7 років.

Вранці 15 листопада о 8:50 під час моніторингу соцмереж правоохоронці виявили відео в одному з Telegram-каналів, на якому чоловік у формі стріляв у громадянина.

Згодом вони з’ясували, що група оповіщення за наказом ТЦК перевіряла в чоловіків військово-облікові документи біля одного з підприємств.

Коли вони перевіряли документи у водія, пасажир вийшов із машини й побіг на територію підприємства.

У цей момент представник добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ) з групи оповіщення ТЦК за власної ініціативи став його наздоганяти та здійснив два постріли декілька пострілів.

Ніхто внаслідок стрілянини не постраждав. Пристрій для відстрілу гумових куль та гільзи вилучено.

У Міністерстві оборони заявили, що вивчають інформацію щодо інциденту із застосуванням зброї співробітником ТЦК у Щасливому.

Прапор РФ у Грем’яч, що на кордоні з Чернігівщиною

На кордоні з Чернігівською областю окупанти встановили російський прапор, однак вони не заходили в село Грем’яч, як про це писали російські пропагандисти.

Російські фейки спростували у Державній прикордонній службі України. У ДПСУ заявили, що попри те, що  активність диверсантів за останній час суттєво зменшилася, загроза з боку диверсійно-розвідувальних груп нікуди не зникла, зокрема і в Чернігівській області.

І країна-агресор не відмовилася від застосування ДРГ, зокрема й для проведення психологічного тиску. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Детальніше про те, як росіяни встановили свій прапор на українській території в Чернігівській області та якою є реакція ДПСУ та ЦПД – читайте на Фактах ICTV.

Залишити відповідь