Ексміністр оборони Південної Кореї намагався накласти на себе руки в СІЗО
Колишній міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен здійснив спробу самогубства в слідчому ізоляторі в Сеулі. Його 8 грудня взяли під варту за звинуваченням у спробі заколоту, пов’язаного із запровадженням воєнного стану.
Крім того, в рамках розслідування було затримано керівника національної поліції та начальника поліції Сеула.
Ексміністр оборони Південної Кореї намагався накласти на себе руки
Генеральний комісар Корейської служби виконання покарань Шин Йонг-Хе розповів, що спроба самогубства була невдалою. Наразі ексміністра помістили в захисну камеру, а його стан здоров’я залишається стабільним, пише Yonhap.
-У нас був інцидент, під час якого (Кім) відмовився від цього, щойно ми прибігли туди та виламали двері, – сказав Шин.
Затримання ексміністра оборони
Як повідомляє Yonhap, Центральний окружний суд Сеула за запитом прокуратури видав ордер на арешт Кіма. Його звинувачують у причетності до спроби конституційного перевороту. Це перший офіційний арешт у цій справі.
– Ми розглянули ступінь підтвердження звинувачень, тяжкість злочину і побоювання, що він (ексміністр – Ред.) знищить докази, – сказав суддя під час видачі ордера.
Суд вважає, що Кім відігравав ключову роль у підготовці заколоту, зловживаючи повноваженнями для обмеження цивільних прав під час дії воєнного стану.
Під час допитів Кім визнав, що пропонував президенту Південної Кореї ввести воєнний стан. При цьому він наполягає, що діяв у межах закону.
Очікується, що це рішення суду дасть змогу прискорити розслідування за звинуваченнями проти президента Юна.
Затримання інших осіб, пов’язані із запровадженням воєнного стану
За даними корейських ЗМІ, рано вранці, 11 грудня, в рамках розслідування поліція затримала керівника національної поліції та начальника поліції Сеула.
Їх допитають протягом 48 годин і вирішать, чи клопотати про арешт.
За законами Південної Кореї, за участь у заколоті передбачено довічне ув’язнення або смертну кару.
Введення воєнного стану в Південній Кореї: що відомо
3 грудня президент Південної Кореї ввів воєнний стан, пояснивши це необхідністю через протистояння між державною владою та опозицією. Однак парламент на позачерговій сесії заблокував це рішення.
5 грудня поліція почала розслідування проти президента за підозрою в заколоті. Причиною стали скарги від опозиційної партії та активістів.
7 грудня Юн Сок Йоль перепросив за оголошення воєнного стану. Він заявив, що шкодує за те, що викликав занепокоєння громадськості та пообіцяв не повторювати цього. Того ж дня парламент намагався ініціювати імпічмент, але голосів для цього не вистачило.
8 грудня президенту висунули підозру в державній зраді та зловживанні владою. За словами глави штабу з розслідування Пак Се Хюна, рішення ухвалили через численні скарги.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
9 грудня поліція повідомила, що розглядає можливість заборонити Юну виїзд за кордон.