Фонд гарантування подав до суду на Держаудитслужбу: що сталося
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) звернувся до суду з позовом проти Державної аудиторської служби, бо вважає безпідставними її заяву про втрату вартості активів неплатоспроможних банків під час їхнього продажу.
Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.
Напередодні Держаудитслужба опублікувала пресреліз за підсумками аудиту ФГВФО, де вказала, що Фонд та уповноважені ним особи реалізували активи неплатоспроможних та ліквідованих банків за суттєво нижчою ціною порівняно з їхньою балансовою і навіть оціночною вартістю, що спричинило недоотримання кредиторами банків десятків мільярдів гривень.
У ФГВФО вважають, що «коментарі ДАСУ… щодо ціни реалізації активів неплатоспроможних банків є вибірковими та необґрунтованими – у них не враховано низку ключових позицій, що докорінно спотворило реальну картину».
У Фонді гарантування зазначають, що існують незаперечні фактори, які визначають результат торгів та економічну сутність продажу банківських активів.«За абсолютно однакових умов оцінки та продажу одні активи продаються за 100% балансової вартості й вище (як, наприклад, комплекс нерухомості »Промінвестбанку«, реалізований з перших же торгів з конверсією в 166%), а інші продаються значно дешевше за балансову вартість», — йдеться у заяві ФГВФО.
У Фонді пояснюють, що результат продажу завжди залежить від якості активу. У неплатоспроможних банках, де є достатньо якісних активів, розрахунки з кредиторами досягають 100%. Там, де кредити не сплачуються 7, 8, 9 років, відсутнє заставне майно, є інші обтяжувальні фактори, «актив за всіма законами логіки не може коштувати бодай якусь пристойну ціну».
Фонд завжди виставляє активи на перші аукціони за 100% балансової чи оціночної вартості – за більшу з двох величин – та застосовує один підхід до всіх активів: всі вони виставляються на відкриті торги у системі Prozorro.Продажі.
«Однак інвестор завжди платить стільки, скільки актив реально коштує… Будь-які припущення про втрату вартості активів під час продажу абсолютно безпідставні. Втрата вартості відбувається до моменту визнання банку неплатоспроможним. Жодна оціночна вартість не змусить інвестора заплатити більше. Це очевидний факт. І всі звинувачення в тому, що ціна продажу активів є нижчою за балансову та оціночну, є упередженими», — резюмують у ФГВФО.
Нагадаємо, що у вересні цього року АТ «Златобанк» припинило виплати гарантованого відшкодування вкладникам. Таким чином ліквідаційну процедуру щодо банку було завершено.
Раніше після тривалих судових процесів Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відновив контроль над ще одним так званим «зомбі-банком» – ПАТ «КСГ БАНК».
А нещодавно Фонд гарантування вкладів фізичних осіб завершив ліквідацію банку Аркада. У 2020 році Національний банк України вирішив відкликати його ліцензію та розпочати ліквідацію.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.