Франція наближається до відставки уряду меншості

Політика, Світ

Франція перебуває на межі політичної кризи, оскільки уряд меншості під керівництвом прем’єр-міністра Мішеля Барньє ризикує втратити довіру парламенту. Голосування за вотум недовіри може призвести до відставки уряду, ускладнивши політичну ситуацію в країні.

Про це повідомляє Politico.

Уряд сформований правоцентристами та консерваторами, але залежить від підтримки однієї з великих парламентських фракцій: соціалістів або ультраправого «Національного об’єднання».

Після переговорів із Барньє лідер соціалістів у Сенаті Патрік Каннер заявив, що не отримав достатніх гарантій для підтримки уряду. Він також критикував політику президента Емманюеля Макрона, яка, за його словами, призвела до «безпрецедентного дефіциту».

Лідерка «Національного об’єднання» Марін Ле Пен, раніше підтримувала уряд у деяких питаннях, але висловила готовність голосувати за вотум недовіри, якщо бюджет не буде змінений.Прем’єр намагався ухвалити бюджет за допомогою спеціальної процедури, передбаченої Конституцією Франції (стаття 49.3), яка дозволяє обходити парламент. Але це автоматично запустило голосування за вотум недовіри.

У разі успішного голосування за вотум недовіри уряд Барньє буде змушений піти у відставку, що призведе до необхідності формування нового кабінету або навіть до дострокових виборів.

Криза може ускладнити процес ухвалення важливих законів, зокрема бюджету на 2025 рік, що додасть економічних викликів у країні.

Соціалісти та ультраправі можуть скористатися ситуацією для посилення свого політичного впливу, підштовхуючи до змін у владі.

Прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє закликав депутатів утриматися від голосування за недовіру уряду, наголошуючи, що це зірвало б ухвалення бюджету у ситуації, коли країні потрібно вирішувати проблему з боргом.

Раніше лідерка депутатів ультраправої партії Марін Ле Пен заявляла, що Національну асамблею Франції розпустять у 2025 році. Вона закликала своїх прибічників вже починати передвиборчу кампанію до нового парламенту.

Раніше у Франції Конституційна рада отримала вісім скарг у зв’язку з достроковими парламентськими виборами.

А депутат від Комуністичної партії та об’єднаний кандидат від лівих Андре Шассень набрав 200 голосів на виборах президента Національної асамблеї (нижня палата парламенту), але цього забракло для перемоги у першому ж турі, для якої необхідно було здобути щонайменше 285 голосів.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь