Ганна Крисюк створила «Книгу світових рекордів»

Суспільство



У Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту просто неба 1356 учасників одночасно заспівали колядку «На різдвяні свята всі ся радуймо». Подію зафіксували в Книзі світових рекордів у категорії «Наймасовіше виконання колядки».

– Обожнюю фіксувати такі рекорди – це неймовірна енергія сили, об’єднання людей, популяризація наших традицій, – сказала засновниця і генеральна директорка  Книги світових рекордів Ганна Крисюк. – На початку 2024 року ми фіксували на Львівщині  фантастичне дійство із масового виконання колядки «Там,  во  Бахмуті». Її заспівали 105 вертепів із Львівщини та 1259 учасників дійства.

Тоді зібрали  кілька мільйонів гривень для 90 бригади ЗСУ і на дрони для 80 окремої десантно-штурмової Галицької бригади. На пісенній сторінці «Книги світових рекордів» є  рекорд, який встановили  5137 учасників із 55-ти країн світу, одночасно співаючи Державний Гімн України.

Українці з представниками  Португалії, Іспанії, Азербайджану,  Німеччини, Швейцарії, Латвії, Китаю, США, створивши хор з 936 учасників, виконувала  пісню  «Contra spem spero» в прямому ефірі. Унікальність виконаної пісні полягала в тому, що вірш великої поетеси Лесі Українки був покладений на мелодію, згенеровану штучним інтелектом. Відбулося поєднання минулого з сучасним, вкотре нагадавши про унікальність української культури.

Минулоріч ми  зафіксували і рекорд з наймасовішого читання українцями й іноземцями поеми «Катерина» Тараса Шевченка, до якого долучилося  210 учасників,  об’єднавши людей різного віку, статі, посад з усіх областей України та з 22 країн світу. Звучали і пісні на слова Кобзаря.

У день другої річниці  широкомасштабного нападу росармії на наші землі ми зафіксували «Найбільшу кількість об’єднаних людей довкола молитви за Україну». Звучав і наш духовний Гімн «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни». До  світової молитви за Україну долучилося  13 961 людина з 50 країн світу.

Віримо, що Всевишній нас почув і збереже нашу державу. Таким чином ми не тільки єднаємо українців світу, а  привертаємо увагу  іноземців до війни в Україні та збору коштів на підтримку України та ЗСУ, у тому числі, й на реалізацію проєктів Міжнародного штабу допомоги українцям. Зокрема, гроші пішли на  «1000 автомобілів свободи», «Продуктові набори для українців» та «Відновлення реабілітаційних відділень для захисників та захисниць України», – сказала  Ганна Крисюк.

Book World Records або «Книга світових рекордів» – міжнародний проєкт, який презентує унікальні особливості та досягнення людства в усьому світі, консолідує  зусилля для проведення заходів й впровадження інновацій задля збереження природи та миру на Землі. Пані Ганна не без гордості каже, що це унікальний проєкт в Україні, який дозволяє кожному відчути себе особливим, а ще дає   можливість популяризувати   досягнення українців у світі.

– Україна сьогодні, як і сто років тому, по крихті збирає і повертає вкрадену росіянами історію і належне їй місце у світі,  боротьба за українську ідентичність триває. Тому ми завжди вдячні ініціаторам рекордів,  спрямованих на підтримку, поширення й розвиток української культури, традицій  і на допомогу ЗСУ та потребуючим в Україні,- говорить очільниця книги.

Цей проєкт – дітище Ганни Ярославівни, як і багато її ініціатив, що успішно працюють  у світі на Україну.

Коли ми  познайомилися, я зрозуміла, що ця неймовірна,  тендітна, красива зовні і душею жінка,  має в своєму розпорядженні, як мінімум, 48 годин в добі і  далеко не семиденний тиждень. Тому я її не запитувала про те, як вона все встигає. Поки ми з нею розмовляли, до неї надійшли десятки повідомлень, запитань, узгоджень, дзвінків. Судіть самі з біографічних даних Ганни Крисюк: Радниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а до цього була Радницею  президента Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій, реалізовувала  разом з партнерами   інформаційні та  соціальні проєкти з  підтримки дітей героїв АТО і дітей, що живуть на лінії розмежування.

Пані Ганна – Амбасадорка Міжнародної Амбасади жінок-підприємниць, голова Міжнародного штабу допомоги українцям, створеного нею в перший день широкомасштабної війни в Україні, як  об’єднання благодійних фондів, організацій, бізнес-спільнот, ЗМІ, державних органів влади, торгових палат із 78 країн світу, засновниця  міжнародного глянцю «Бізнес Woman», акредитованого в Європарламенті, із 33 іноземними представництвами, президентка міжнародного «Business Woman Club»,   співзасновниця громадської організації «Світове українство», ініціаторка світової екологічної ініціативи «Greening of the Planet» – «Озеленення планети» в 141 країні світу, голова благодійного фонду «Озеленення України», рекордсменка України і світу з реалізації соціальних проєктів, спрямованих на ековідновлення та об’єднання людей.

Народилася бізнесвумен, громадська діячка, благодійниця  на Івано-Франківщині. Виші, а це  Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і  Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», закінчила з відзнаками, здобувши спеціальності соціального психолога, журналіста, інженера із застосування комп’ютера. Свої бізнес-проєкти почала успішно втілювати двадцять років тому.

Ганна Крисюк була сама рекордсменкою України, представницею, згодом – членкинею редакційної ради і майже десять років генеральною  директоркою національного проєкту «Книга рекордів України». А в листопаді 2021 року створила  свій міжнародний проєкт «Книга світових рекордів».



– Ми проводимо експертизу рекордів в Україні і рекордів у 30 країнах світу, де ми маємо свої дирекції журналу «Бізнес Woman». Власне, від масштабування цього видання і з’явилася ідея створення  проєкту.  Я 13 років  пропрацювала в «Книзі рекордів України» і відчула, що є велика необхідність  зв’язку з українством світу. Ми повинні формувати позитивний імідж України, показувати на що ми здатні, які ми сильні, красиві, які глибокі в нас традиції і багата культура. Про нас мусить знати світ, бо росія вивертала історію тільки на свій бік, а ми не сьогоднішні, наше місце є на мапі  тисячолітньої давності.

Директори видання – люди, які  понад десять років працюють за кордоном, і розмовляють мовами країн проживання,  мають доступ до засобів масової інформації, до громадського сектору, бізнесу,  до українських дипломатичних організацій та установ. У своєму журналі ми робимо  аналітику  подій, які стосуються нашої країни,  максимально поширюємо  правдиву інформацію про Україну. Ми маємо право робити міжнародні рейтинги, постійно, масштабуємося, розвиваємося.  Ми  зрозуміли, що  зробивши акредитації в Європарламенті,   можемо робити і експертизу. А я мала  свою 15-и  річну базу  рекордсменів, досягнень, рекордів. Коли почалася війна, багато українців, з якими ми співпрацювали і були на одній хвилі,  виїхало за кордон. Вони виявили бажання  і  далі з нами співпрацювати, показувати свої досягнення в світі,  мати таке визнання, як в Україні.

У світі є понад 60 книг  рекордів. Гіннеса – найстарша. Ми можемо до них звертатися, щоб з’ясувати і підтвердити, що наш рекорд є світовим.  Тоді ми і  вирішили  відкрити «Книгу світових рекордів», фіксувати рекорди за кордоном, маючи там експертів і рекордсменів, які будуть популяризувати Україну на  рівні простих людей, «м’якої» дипломатії, через ЗМІ привертатимуть увагу світу до подій, які у нас відбуваються,  і  допомагатимуть  Україні зайняти гідне місце  серед цивілізованих країн.

Пані Ганно, згадайте  з чого почалася ваша зоряна хода  в  когорту рекордсменів України.

– Я була ініціатором  рекорду на Прикарпатті із найбільшої кількості сплетених купальських вінків. Це було на моїй рідній  Рожнятівщині під час  молодіжної  Купальської  забави. Я   очолювала Молодіжну адміністрацію Івано-Франківської області. Тоді ми з дівчатами, співаючи українські народні пісні, сплели понад 150 віночків. А всього учасники  рекорду – наплели  понад пів тисячі. Потім був рекорд, який я ініціювала  в  рамках Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь – нова еліта нації» у Коломиї.  Це було  «Масове виконання коломийки у кількості понад 100 пар». Але на цьому колоритному святі експерти тоді зафіксували 207 пар. Ми хотіли  залучити молодь до виконання народних танців, бо такі традиції   необхідно зберігати, відновлювати і передавати наступникам поколінням.

Було ще дуже багато рекордів. Ми хотіли ними розвивати  в Україні процеси пробудження національної самосвідомості, популяризувати в  нас та за межами держави видатні досягнення наших співвітчизників та України. Це стимулювало людей до розвитку, додавало впевненості  в собі, давало можливість реалізувати свій фізичний, творчий, інтелектуальний потенціал.

Таку ж роль виконує і «Книга світових рекордів». Але ми ще додали  – гуртувати українців світу навколо національної  ідеї, культурної спадщини , нагадувати світові про те, що зараз відбувається у найбільшій країні Європи  і збирати кошти для допомоги ЗСУ та потребуючим в Україні.

– А як співпрацюють «Книга світових рекордів» і Міжнародний штаб допомоги українцям, який ставав ініціатором багатьох рекордів?

– Це дружні  платформи. «Книга світових рекордів»   була серед ініціаторів  створення Штабу, поруч з  міжнародним клубом «Business Woman Club» і міжнародними  глянцями  «Бізнес Woman» та «Світове українство»,   Торгово-Промисловою палатою. Тоді, в день широкомасштабної атаки росармії, відразу зайшли  10 організацій і 6 фондів. Міжнарордний штаб допомоги українцям – це координаційна платформа, яка об’єднує понад двісті компаній, організацій із 78 країн світу. Створення його – безпрецедентна історія в Україні, аналогів якої немає. Всі члени клубу, наші рекордсмени стали волонтерами штабу. Рік ми проводили безкоштовно соціальну експертизу, поширювали інформацію про події, щоб підтримати зацікавленість до України і позитивних новин про нашу незламність. Ми реалізували проєкт більш як на 200 млн євро за перші два роки широкомасштабної війни.

Завдяки міжнародній співпраці, я маю мільйонні контакти в багатьох країнах. Минулоріч ми організували   Міжнародну  зустрічі із учасниками 45 країн світу на тему «Світове українство у допомозі Україні». Ми завжди підтримували  тісний зв’язок з очільниками українських громад  в різних країнах, які  стали координаторами роботи Міжнародного штабу допомоги українцям.

В штабі є близько 300 людей, які співпрацюють між собою дистанційно, є сім заступників, кожен з яких має певну програму, яка складається з двох-трьох проєктів. Це не просто волонтери, а люди бізнесу, комунікацій, медіа,які взяли на себе цю ношу і не зупиняться до перемоги. А фіксація масових світових рекордів українців привертає увагу до найболючішого, найнагальнішого. Ці два проєкти і йдуть паралельно, підтримують і розвивають один одного. У 2022 році, коли  почалися  блекнути, стартував  світовий  рекорд «Найбільша кількість зібраних генераторів для України за найкоротший час».

Команди благодійних фондів «Nova Ukraine» та «Razom» у США провели маштабний збір коштів. Американські громадяни та компанії перейнялися ситуацією в Україні та задонатили для завезення в Україну понад 1001 генератор.  було  якнайшвидше закупити і доставити в Україну найбільшу кількість генераторів за заявлений рекордний час – один місяць. До ініціативи  долучився Міжнародний штаб допомоги українцям і Львівська ОВА. Зафіксований результат – 1263 генератори за місяць. Ми закупили і розвезли генератори туди, де їх потребували найбільше. Такі ініціативи, спрямовані на перемогу нашої держави, допомагають  рятувати життя та дарувати можливість виживати й жити.

Ми зараз працюємо над проєктом з навчання тактичної медицини. Це стосується  рятування людей, і тут «Книга світових рекордів» є партнером  Міжнародного штабу допомоги українцям. Ми хочемо навчити, як мінімум, 1 млн.  людей навикам першої медичної допомоги. Уміння швидко та ефективно діяти в критичних умовах – це знання, які сьогодні потрібні як ніколи. Я ще  хочу 10 тисяч  українців у різних країнах світу  навчити за один день  і встановити такий світовий рекорд.

Я вела перемовини  з німцями, вони готові державну програму відкрити. Кращі інструктори поїдуть  в Німеччину навчати там українців,  а потім вся Німеччина за державною програмою  зможе навчитися. Це буде потрібно в країнах Балтії, Молдови, Румунії, всім прикордонним з Україною країнам, якщо це робити, як національний проєкт. Тому нам треба встановити світовий рекорд, взяти ці країни і сказати, що ми готові і далі навчати, тільки візьміть це, як державну програму в себе. Але  у нас  також має бути державна програма.

Наші люди повинні знати  про алгоритм дій, які можуть врятувати життя у випадках різних типів поранень, приділяти увагу використанню турнікетів, тампонуванню ран, стабілізації поранених до евакуації та інших критичних моментів. Загалом, таке навчання важливий елемент підготовки кожного в умовах війни, аби в потрібний момент не розгубитись і врятувати життя близької людини або простого перехожого.

Ми так втілювали програму озеленення України. Немає такого села чи міста в Україні, де б не садили дерева в рамках проекту «Озеленення планети». В рамках нашого екопроєкту «Озеленення України» ми висадили близько 2 000 000 дерев за одну добу  і тим самим встановили рекорд України. Ця ініціатива не тільки всіх нас об’єднала, але й показала  колективну історію успіху, відкрила щось нове і унікальне, що може вийти на глобальний рівень. А потім була  акція «1 мільйон дерев життя» в рамках «Озеленення планети», яка у відновленні екосистеми нашої планет  об’єднала понад 30 країн світу та 70 локацій в Україні. Під час акції тривав збір коштів на розвідувальні дрони у межах проєкту, ініційованого Міжнародним штабом допомоги українцям «1000 дронів для України».

– Який із світових рекордів  був для вас  найпам’ятнішим?

– Я всі їх пам’ятаю аж до відчуття настрою, фотографування з Дипломами,великого поліекрану, який єднає нас із світом. Найщемливішим рекордом було  виконання «Калини» з головною локацією у Львові. Це мало бути о 14 годині  на площі Тараса Шевченка за Катедрою. За день до заявленого часу, ми дізнаємося, що на цей час у Катедрі поминальна панахида за нашими Героями, які з поля бою повернулися на щиті. Ми не могли б встановлювати пісенний рекорд в час Служби Божої, бо це не вартує жодного рекорду. А в нас заявлено 40 країн і кожна з них давала дозвіл на локацію для виконання пісні. Плюс багато наших Посольств і областей України включалися. Але нам довелося змістити встановлення рекорду на дві години після панахиди. Це було неймовірно складно, бо це ж люди з різних континентів, діти поїздами їхали на локації збору  за Київським  часом.

Я вибачилася перед усіма країнами, пояснила, що є ситуація, яка залежить не від нас, ми не можемо  співати там, де вшановують пам»ять наших Героїв. І мені потрібне було підтвердження участі, щоб ми орієнтувалися чи це може бути рекордом.В нас була заявка на сорок  країн, абсолютно всі  підтвердили  свою участь. А долучилися до рекорду люди   з  47 країн світу. Разом заспівало понад 1000 людей. Так  онлайн-трансляція об’єднала українців і друзів України у всьому світі і привернула увагу до України, де триває війна, і від російських ракет гинуть мирні люди. А ще ми  збирали гроші на дрони, на машини.

Це було феноменально, коли всі співали і ми за тисячі кілометрів бачили один одного на екрані. Я плакала, бачачи, що люди на стадіонах сидять, бо їм заборонили локацію, в них була друга година ночі, а там бігали діти, багато іноземців прийшло  підтримати Україну. А потім виставляли багато відео і фотографій,  було таке піднесення, що я думаю, мені це на п’ять років продовжило життя.

Незвичайний світовий рекорд ми зафіксували в Полтаві – «Найдорожче сало в Україні, яке презентоване за кордоном». Ініціювали його   подружжя Мостових  Віталій та Марина, торгова марка «Золота сота». Вони створили крафтовий продукт, який вже був у 16 країнах світу.

Цей рекорд мав і потужну  соціальну складову, оскільки, рекордне сало ми передавали на передову захисникам і захисницям в рамках гуманітарної місії Міжнародного штабу допомоги українцям.  Підприємці передають таку гуманітарну допомогу на постійній основі, за що їм окрема подяка. Вперше в історії України до Книги світових рекордів потрапила 14-річна Марія Сахарук, яка піднялася на найвищу точку Африки – гору Кіліманджаро, заввишки 5895 метрів, ставши наймолодшою українкою, яка досягла цієї вершини.

Був такий рекорд, яким ми в один день  об’єднували  мільйон людей навколо озеленення планети. Один мільйон дерев посадити було простіше, ніж об’єднати мільйон людей. Цей мільйон ми рахували три дні. Рекорд  показав наскільки багато людей у всьому світі підтримують українців у боротьбі за справжні цінності.

– Про який рекорд мрієте?

– Про будівництво першого в Україні смарт-міста майбутнього, де люди житимуть щасливо. У світі є декілька  «розумних» міст.  Хотілося б, щоб це було  екологічно чисте місто. Усі офісні приміщення, зони відпочинку, медичні установи, школи та заклади роздрібної торгівлі  були б розташовані поблизу житлових будинків. Це зменшило б потребу в автомобілях. Місто можна побудувати  навколо центрального парку, щоб у  будь-яку точку цього міста можна доїхати на велосипеді. Електрика до будівель  надходила б  від сонячних батарей.  На вулицях міста можна встановити сенсорні системи, за якими освітлення працює тільки тоді , коли вулицями ходять люди. Зробити ринкову економіку на висоті, а  податкові ставки, навпаки, низькими. Це зробило б місто ідеальним для залучення інвесторів. Високе конкурентне середовище, провідні місця в рейтингах економічної свободи, високоосвічене і дисципліноване населення та високий рівень добробуту зроблять таке місто України найкомфортнішим місцем на землі. Дуже цього хочу.

А ще хочу висадити  сто мільйонів дерев  у всьому світі  за один день. Мені дуже хочеться змінити свідомість людей. Я вибрала шлях через дерева, бо він найпростіший у моєму розумінні і дуже зрозумілий для всіх.

Зараз за війну дуже багато руйнацій і все, що ми відновлювали до повномасштабного нападу росармії, понівечнене ще більше. Мені  це дуже болить.Тут нам потрібен проєкт і реєстрація світового рекорду. Комусь це здається  нереальним. Ми думали за один тиждень висадити такий потужний ліс, але я хочу таки в один день  і я бачу шлях для здійснення цієї ідеї. Це  хоч би півроку підготовки  і  прохання всіх наших партнерів  посадити дерева для себе, щоб  зробити таку планетарну історію. Це неважко зробити, але тоді треба відмовитися від усього, чим я займаюся, і півроку поїздити світом, підписати юридичні угоди,хто що може і які країни можуть підключитися, як технічно можна це зробити. Це має бути, як мінімум 30 країн. Треба великий акцент робити на Африці, Канаді,Східній Європі, Україні. А на землі сезонність різна і оце треба підгадати на один день. І  цей проєкт мені вже спокою не дає, бо він дуже непростий.

– Отже, «Книга світових рекордів» – це мотиватор і симулятор і для самої власниці проєкту? Чим для вас є  ця книга?

– Думаю, що  так. «Книга світових рекордів Гіннеса», яка цього річ відзначає 70-річчя,  багатьох рекордсменів  зробила провідними політиками, державними діячами, відомими особистостями. Наші світові рекорди, як  паралель до книги Гіннеса. Наші рекордсмени   тримають харизму незламності, неповторності, особливості України. Мені дуже хочеться популяризували українців у світі, щоб з нами хотіли співпрацювати, як у бізнесі, так і в громадському секторі. У нашій книзі 80 відсотків – українські рекорди. Ми світові демонструємо в чому ми найкращі. Це як індексація країни, яка допоможе залучати інвестиції у наше виробництво. Ми стараємося рекордами  популяризувати  те, що нас ідентифікує у світі –  національно-патріотичні, культурні,  автентичні, спортивні, винахідницькі  досягнення. Це наш спільний успіх, який підтверджує силу нашої єдності.

Світ бачить через ці рекорди, що з нами можна партнеритися, ставитися до нас  з повагою, як до особливих людей, надійних, які можуть докластися до світової скарбниці надбань, бо є українські здобутки  у  нематеріальній  культурній спадщині людства,  в  багатьох напрямках ми успішні і непереможні. Водночас ми  посилаємо світові  меседж і про те, що  російський агресор знищує наших людей, міста і села, екологію,   забирає в наших дітей дитинство,  руйнує нашу культуру, пам’ятники, театри, бібліотеки, музеї. Це все злочини росії проти людства. Ми ж, встановлюючи світові рекорди,  доводимо, що навіть у найтемніші часи ми залишаємося незламними, закликаємо світ до єдності з нами у протистоянні ворогу і свято віримо в нашу перемогу.

Людмила ОСТРОВСЬКА

Схожі публікації

Залишити відповідь