Гарні новини! Виїзд чоловіків за кордон: зміни з 1 січня

Події України

Гарні новини!

Виїзд чоловіків за кордон:

Зміни з 1 січня

У січні 2025 року, так само як і після 17 липня 2024 року, обов’язковою умовою для виїзду чоловіків за кордон (якщо вони є громадянами України віком від 18 до 60 років та мають підстави для перетину) є наявність військово-облікового документа.

Це передбачено законом про мобілізацію, що набув чинності 18 травня.

Виїзд чоловіків за кордон: хто має право

Як наголошують у Держприкордонслужбі, перелік категорій осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд за кордон, наразі не змінювався.

Право на виїзд за кордон мають:

заброньовані на період мобілізації:

визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби за станом здоров’я;

чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей;

батьки-одинаки;

ті, хто має дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;

інші категорій осіб, визначені ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Виїзд чоловіків за кордон: які документи потрібні

Наразі виїзд чоловіків за кордон можливий лише за наявності військового квитка.

Військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу (паспортом), військовозобов’язані мають надати на вимогу прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та в пунктах пропуску через державний кордон України.

Вимоги до військового квитка для виїзду за кордон

Військовий квиток може бути як у паперовій, так і в електронній формі.

У військово-облікових документах чоловіків, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, повинна бути інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 №560.

Довідка для перетину кордону

Підстава для відмови у виїзді за кордон

Підставою для відмови у виїзді за кордон є:

відсутність військово-облікового документа;

відомості в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів про подання особи в розшук до Національної поліції.

У разі виявлення таких відомостей у реєстрі на місце викликають поліціянта для адміністративного затримання особи та доставлення її до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Нові правила перетину кордону для чоловіків до 25 років

31 грудня Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил перетинання кордону для чоловіків у віці 18-25 років у період воєнного стану.

Зміни стосуються чоловіків віком 18-25 років, які проходили службу за контрактом у ЗСУ або в розвідувальних підрозділах Міністерства оборони та до укладення контракту не проходили повноцінної військової служби, крім базової підготовки.

Ці особи можуть перетинати державний кордон за наявності:

довідки від військової частини або керівника територіального центру комплектування (у документі мають бути дані про укладений контракт);

військово-облікового документа, що підтверджує проходження служби.

Нагадаємо, що наявність військово-облікового документа під час виїзду всіх чоловіків за кордон стала обов’язковою з 17 липня. Саме тоді завершився двомісячний термін для оновлення даних.

До слова, 22 грудня кордон України перетнули 154 тис. громадян.

За словами речника Держприкордонслужби Андрія Демченка, це рекордний показник, зважаючи на запроваджений воєнний стан, обмеження функціонування пунктів пропуску й навантаження на ПП на кордоні з країнами ЄС та Молдовою.

Навіть улітку та в новорічні періоди попередніх років пасажиропотік у пікові дні, зазначає Андрій Демченко, тримався приблизно на рівні 130-140 тис.

Джерело

Залишити відповідь