Глава МЗС Китаю переговорив з новим держсекретарем США Марко Рубіо

Політика, Світ

Глава МЗС Китаю Ван I 24 січня провів телефонні переговори з новопризначеним держсекретарем США Марко Рубіо. Темою обговорення стали важливі питання розвитку китайсько-американських відносин.

Про це повідомляє сайт Міністерства закордонних справ Китаю.

Сьогодні, 24 січня, міністр закордонних справ Китаю провів телефонну розмову з новим держсекретарем США.

Ван І згадав, що президент Китаю Сі Цзіньпін минулої п’ятниці провів важливу телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом і досяг низки консенсусів.

Міністр також сказав, що глави двох держав визначили напрямок і задали тон китайсько-американським відносинам. Команди з обох сторін повинні реалізувати важливий консенсус, досягнутий двома главами держав, а саме:

  • підтримувати спілкування,
  • врегулювати розбіжності,
  • розширювати співпрацю,
  • сприяти стабільному, здоровому та сталому розвитку китайсько-американських відносин відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці,
  • знайти правильний шлях для Китаю та Сполучених Штатів.

Водночас глава МЗС Китаю детально висвітлив принципову позицію його країни щодо тайванського питання та попросив Сполучені Штати поводитися з ним обережно. Ван I підкреслив, що Тайвань був частиною території Китаю з давніх часів, і наголосив, що Пекін ніколи не дозволить відокремити Тайвань від Китаю.

Рубіо сказав, що Сполучені Штати та Китай є двома великими країнами, а американо-китайські відносини є найважливішими двосторонніми відносинами у 21 столітті. Він наголосив, що саме вони «визначатимуть майбутнє світу».

Тим часом, китайські технологічні гіганти, такі як Huawei та Baidu, почали скуповувати напівпровідники для пам’яті з високою пропускною здатністю (HBM). Закупівлі ведуться, зокрема у Samsung Electronics, в очікуванні нових обмежень США на експорт мікросхем до Китаю.

Нещодавно уряд США запровадив санкції проти фізосіб та організацій у Китаї, причетних до балістичних та космічних програм Північної Кореї в порушення резолюцій Радбезу ООН.

Раніше Сполучені Штати додали 6 компаній до свого списку торговельних обмежень, у тому числі чотири за їхній зв’язок з підготовкою військових сил Китаю.

Японія запровадила санкції проти низки іноземних компаній за їхню підтримку російського вторгнення в Україну і, зокрема, вперше наклала торгові обмеження на виробників мікроелектроніки з Китаю.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь