Голова Єврокомісії назвала головну вимогу до країн, які хочуть вступити в ЄС

Політика, Світ

Євросоюз і надалі буде розширятися. Але найважливішою передумовою для входження будь-якої країни до складу ЄС є її повна відданість європейським цінностям, а також готовність швидко інтегруватися до європейського ринку.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Берліні під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом з нагоди 10-ї річниці Берлінського процесу (входження країн Західних Балкан до ЄС), повідомляє Укрінформ.

«За десять років, що минули, трапилося багато речей, включаючи конфлікти та потрясіння, що призвели до розуміння: розширений Європейський Союз є сильнішим Європейським Союзом. І це була наша відповідальність – наблизити країни, що прагнуть членства, ближче до нас… Зараз розширення ЄС стоїть дуже високо у нашому порядку денному», – зазначила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що у майбутньому ЄС бачить всі країни Західних Балкан у своєму складі, і в процесі їх наближення до членства в ЄС та поступової економічної інтеграції до єдиного ринку саме Берлінський процес відіграє непересічну роль.

«Коли ми дивимося у майбутнє, ми бачимо, що всі країни Західних Балкан у цьому майбутньому є частиною нашого Європейського Союзу. Для того, щоб дійти до цього пункту, ми маємо врахувати уроки розширення 2004 року. Першою передумовою є повне прийняття наших європейських цінностей, повага до демократії та верховенства права. Друга передумова – це швидка економічна інтеграція, в якій Берлінський процес також відіграє свою роль. Він завжди був двигуном для економічної інтеграції між ЄС та регіональними ринками Західних Балкан», – додала фон дер Ляєн.Вона підкреслила, що після початку повномасштабної війни рф проти України всі країни-кандидати, які прагнуть членства в ЄС, отримали новий імпульс у процесі розширення та помітно додали у зусиллях із впровадження необхідних реформ та у захисті міжнародного права.

Раніше ми писали, що Єврокомісія надала позитивну усну оцінку щодо прогресу євроінтеграційних реформ України та Молдови, викладених у звіті про розширення ЄС.

Також Європейська комісія підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь