Головна оборонна закупівельниця минулого року заробила в Укренерго 11,6 млн грн і все рівно взяла соцдопомогу
Марина Безрукова, яка після «Укрненерго» була призначена директором «Агенція оборонних закупівель» Міноборони, при доходах у 11,6 млн гривень, отримала соціальну допомогу.
Про це 368.media дізналося з аналізу її декларації за 2023 рік.
Марина Безрукова – матір трьох дітей. Раніше вона працювала в наглядовій раді «Укренерго» довгий час. В компанії за минулий рік вона заробила 9,95 млн гривень, а також отримала додаткове благо від державної фірми на 1,6 млн гривень.
Також Безрукова задекларувала дохід від профспілки у 200 тис. гривень, пенсійний внесок на 87 тис. гривень та страховку в 126,4 тис. гривень. Вказується, що жінка отримала також соцдопомогу від держави у Києві на суму в 60 тис. гривень.
Жінка не задекларувала жодного власного майна, навіть того, що раніше було в її батька. З 2019 року вона орендує квартиру в Марії Щербакової площею в 117 кв. м. Вартість оренди вона не вказує.
В неї також були права в ТОВ «Люміна груп», ТОВ «Арт технолоджіс».
В Безрукової є борги перед Віталієм Усенком: вона заборгувала йому 549 тис. та 587 тис. гривень відповідно. Також вона має кредити в банках на 53,8 тис. доларів та 7,1 млн гривень. Борги вона сплачує повільно, є судові справи, про які ми розповімо детальніше. Ще 667 тис. гривень жінка витратила на лікування.
Нагадаємо, що у 2019 році НАЗК знайшла у тодішнього начальника відділу дослідження ринків цін та постачальників товарів та послуг ДП «НЕК «Укренерго» Безрукової ознаки кримінальних правопорушень.
За результатами перевірки декларацій за 2016 та 2017 роки, НАЗК встановило що посадовець не зазначила відомості про житловий будинок з господарчими будівлями і спорудами та дві земельні ділянки, які належать члену сім’ї (матері) на праві власності, а також не задекларувала авто, який належить на праві власності члену сім’ї (батьку). Вона також зазначила недостовірні відомості про свої фінансові зобов’язання, розмір отриманих власних доходів та доходів членів сім’ї (батька, матері), а також квартиру, яка належить батьку та матері на праві спільної власності.
Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2016 та 2017 роки становить понад 3,2 млн грн та майже 2,8 млн грн відповідно. Обґрунтовані висновки щодо ознак кримінального правопорушення були направлені до поліції.
Нагадаємо, військовослужбовці 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ розповіли журналістам про знущання з бійців, вимагання грошей та кумівство, на які не звертають уваги правоохоронці.
Діліться у соцмережах: