Головною донощицею росії виявився пропагандист з Єкатеринбургу

Політика, Світ

Під псевдонімом росіянки Анни Коробкової, яка відправила понад 1300 доносів на незгодних із путінським режимом громадян рф, переховувався уралець Іван Абатуров, історик за освітою.  Через скарги Абатурова росіян звільняли, штрафували, визнавали «іноагентами» і судили за «дискредитацію» армії.

Про це дізналася «Російська служба ВВС».

Соціальний антрополог Олександра Архипова, яка визнана на росії «іноагентом», зібрала тексти 74 доносів, поданих у різні органі під підписом «Коробковою». Вони писані на вчителів, академіків, викладачів вишів, правозахисників, лікарів та адвокатів. Частину доносів було адресовано роботодавцям тих, на кого їх було написано, деякі — прокуратурі. У більшості випадків «Коробкова» скаржилася на людей, які дали коментарі ЗМІ-іноагентам і в коментарях яких вона побачила «дискредитацію» російської армії.

Окрім доносів «Коробкова» розсилала й листи із погрозами. Вона знаходила людей, які дали коментарі ЗМІ-іноагентам, і пропонувала їм протягом п’яти діб пообіцяти їй, що вони більше не виступатимуть у таких ЗМІ. У разі «ненаправлення їй відповіді» вона погрожувала поскаржитися на них до Мін’юсту, щоб їх також визнали «іноагентами». Ці листи антрополог Архипова теж зібрала, а також звернення донощиці до ЗМІ.

Архіпова припускала, що «Коробкова» або той, хто ховається під її ім’ям, проживає в Єкатеринбурзі. Саме людей із цього міста стосувалися багато її доносів, також вона сама розповідала Архиповій у своїх листах, що скаржилася до місцевої поліції на побачені в Єкатеринбурзі рекламні білборди і «антивоєнні графіті». Писати доноси, розповідала «Коробкова», її навчив дід, який сам був донощиком НКВС у сталінські часи.Архіпова збирала базу доносів та листів «Коробкової» два роки. «Я це робила, щоб у мене була база зі стилістичними маркерами писемного мовлення „Коробкової”, яка б дозволила порівняти з нею тексти того, хто ховається за її маскою, якщо я їх побачу. Я розставила мережі, і вона в результаті в них попалася», – каже Архіпова.

На початку грудня 2024 року Архипова виявила сторінку про «Ану Василівну Коробкову» у російськомовній «Вікіпедії», стиль написання текстів у якій дуже був схожий із доносами самої Коробкової. Завдяки допомозі людей, які знають механізми роботи «Вікіпедії», вдалося встановити, що більшість правок на сторінці зробив користувач під ніком «Аркадій2023». Далі вдалося пов’язати цей нік із пропагандистом Іваном Абатуровим з Екатеринбургу.

«Іван Абатуров» — вікіпедист з багаторічним досвідом, який вніс тисячі правок у російськомовну «Вікіпедію». , менше ніж за два тижні, у російській «Вікіпедії» з’явився «Аркадій2023», який вніс перше виправлення 4 квітня 2023 року.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь