Город аж сяє, а шкідники тікають: як звичайна сода з кухні творить дива на грядках. Перевірено на 100 сотках

Життя

Сода не лише стане в нагоді під час кулінарних експерементів. Також вона незамінна для деяких городніх справ. Детальніше про це читайте далі у нашому матеріалі.

Сьогодні ми поговоримо про суперечливий засіб для застосування на городі – соду. Важливо зазначити, що існує два види соди, які відрізняються концентрацією: харчова сода, що є у кожного вдома, та кальцинована сода, яку можна придбати у спеціалізованих господарських магазинах.

Незалежно від виду соди, під час роботи з гідрокарбонатом натрію (так сода називається науково) потрібно дотримуватись техніки безпеки. Для цього необхідні рукавички, тепла вода (не більше 60 градусів) і використання пластикової тари, оскільки сода може псувати метал

Сода не тільки допоможе позбутися шкідників, а й захистить рослини від розвитку багатьох хвороб.

Наприклад, щоб впоратися з капустяними слимаками наповніть відро водою, додайте 100 грамів звичайної харчової соди та 50 грамів господарського мила. Все ретельно змішайте та обприскайте рослини, які хочете уберегти від слимаків.

Щоб позбутися попелиці рецепт той самий, тільки замість харчової соди візьміть кальциновану.

Така заміна пояснюється тим, що кальцинована сода ефективніше бореться з цими конкретними шкідниками.

Пропорції залишаються тими ж: відро води, 100 грамів кальцинованої соди та 50 грамів господарського мила. Цей розчин також наноситься шляхом обприскування уражених рослин. Щодо сірої гнилі, яка з’являється переважно у вологу, дощову погоду, найбільш схильними до цього захворювання є ягоди.

Щоб уберегти свій город від цієї напасті, необхідно проводити профілактику. Для цього розведіть звичайну соду у воді у пропорції 1/10 і обробляйте листя ваших ягідних насаджень. Однак не забувайте, що соду потрібно використовувати з обережністю. Велика концентрація цієї речовини у ґрунті може зашкодити вашим рослинам.

Залишити відповідь