Гренландія хоче бути незалежною, – прем’єр

Політика, Світ

Гренландія хоче бути не американською чи данською, а незалежною.

Про це заявив прем’єр-міністр острова Муте Егеде, повідомляє Financial Times.

«Статус-кво не є варіантом» для Гренландії, зазначив він.

«Ми не хочемо бути данцями, ми не хочемо бути американцями, ми хочемо бути гренландцями», – сказав Егеде.

Егеде додав, що Гренландія відкрита для співпраці зі США, як це було тривалий час, проте її долю вирішуватимуть самі гренландці. Військова загроза Трампа є «серйозною», але громадяни повинні уникати «істерики».«Коли я розмовляю з лідером іншої країни, я повинен бути разом з послом Данії. Це ті речі, де ми хочемо мати власний голос», – додав він.

Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила на тій же зустрічі, що прагнення Гренландії до незалежності є «законним і зрозумілим», назвавши інтерес США до автономної території «позитивним».

«Для нас позитивно бачити зростаючий інтерес США до Гренландії… Існує потреба у тіснішій співпраці в галузі інвестицій, бізнесу та видобутку корисних копалин. З данського боку ми будемо раді і надалі інвестувати в Гренландію», – додала прем’єрка.

Крім того, Фредеріксен зазначила, що хоче зберегти Королівство Данія, до складу якого входять Данія, Гренландія і автономна територія Фарерські острови.

«Я особисто вірю, що якщо ми тримаємося разом, ми сильніші в глобальній грі», – підкреслила вона.

Варто додати, що у Гренландії розташована військова база США. Данські міністри визнали, що вони недостатньо інвестували у захист острова та пообіцяли до 2 мільярдів доларів додаткових інвестицій, але офіційні особи заявили в приватному порядку, що залежать від НАТО та армії США в питанні його повного захисту.

Китайські компанії намагалися інвестувати в аеропорти Гренландії та кілька гірничодобувних проєктів, але отримали відмову з боку США та Данії.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен припустив, що острів Гренландія за бажання його мешканців може вийти зі складу країни. Але сумнівається, що гренландці захочуть бути новим американським штатом.

А міністр закордонних справ Британії Девід Леммі відмовився засуджувати заяви обраного президента США Дональда Трампа. Напередодні останній відмовився виключити застосування сили для здобуття Гренландії.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь