Грошова допомога для українців у листопаді 2024: хто може розраховувати на виплати та як їх отримати

Події України
Фото: Getty Images

Громадяни України, які є внутрішніми переселенцями або постраждали від російської агресії, можуть розраховувати на грошову допомогу у листопаді від низки міжнародних організацій та держави.

Придбання твердого палива на опалювальний сезон

На опалювальний сезон 2024/2025 українці можуть отримати гроші від держави на купівлю твердого палива. Як повідомили у Пенсійному фонді, додаткова підтримка у 2024 році виплачується за кошти партнерів та державного бюджету.

Тим, кому у 2024 році вже призначили житлову субсидію / пільги не потрібно повторно звертатись та подавати заяву на виплату додаткової підтримки – розмір доплати перерахують за наявною в органах Пенсійного фонду інформацією.

Ті домогосподарства, які ще не одержували житлову субсидію або пільги на придбання твердого палива, можуть звернутися до Пенсійного фонду з відповідною заявою: через сервісний центр Пенсійного фонду особисто або надіслати поштою; через центр надання адмінпослуг; через уповноважену посадову особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації.

Звернення також можна подати і в електронній формі з кваліфікованим електронним підписом (через вебпортал електронних послуг чи мобільний застосунок Пенсійного фонду).

Розмір додаткової підтримки визначається для кожного домогосподарства індивідуально. Виплата має надійти до кінця грудня 2024 року.

Одноразова грошова допомога від ЮНІСЕФ

У 2024 році одноразову грошову допомогу від ЮНІСЕФ можуть отримати родини із дітьми з Харківської, Сумської та Донецької областей, де тривають бойові дії та вимушена евакуація.

Розмір одноразової грошової допомоги від ЮНІСЕФ складає 10 800 грн на кожного члена сім’ї (максимум 5 осіб, включно з дорослими до двох людей).

Крім того, ЮНІСЕФ реєструє родини з дітьми, які проживають менш ніж за 30 км від лінії бойових дій у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Сумській та Запорізькій областях. Експерти ЮНІСЕФ до кінця жовтня 2024 року мали оцінити потреби таких родин.

– На основі цих індивідуальних оцінок ЮНІСЕФ надасть родинам (незалежно від їхнього розміру) грошову допомогу на підготовку до зими у розмірі 21 800 грн, – наголосили в ЮНІСЕФ.

Ці гроші мають покрити потреби родини на зимовий період, зокрема на опалення.

Щоб дізнатися про те, як отримати допомогу, можна звернутися на гарячу лінію ЮНІСЕФ за номером 0 800 600 017. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 8:00 до 20:00, субота з 9:00 до 18:00, неділя — вихідний. Усі дзвінки безкоштовні.

Грошова допомога на оренду житла за підтримки ГФУ/UHF

Проєкт реалізується у Вінниці й Вінницькій області та Дніпрі й Дніпропетровській області. Він спрямований на підтримку родин ВПО після вимушеного переміщення упродовж шести місяців.

На допомогу можуть розраховувати родини ВПО (після 24.02.2022), які ще не отримували грошові виплати на оренду житла від міжнародних організацій, а також належать до однієї з таких категорій населення:

  • ВПО, які мешкають у місцях тимчасового проживання (МТП), які спроможні оплачувати оренду житла після закінчення терміну дії програми грошової допомоги;
  • ВПО, які проживають у МТП під загрозою виселення: в школах і дитсадках, у зв’язку з поверненням цих закладів до освітньої діяльності;
  • ВПО, які вже проживають у орендованому житлі та перебувають під загрозою виселення, не маючи іншої альтернативи, окрім як переселитись у МТП;
  • Новоприбулі ВПО, які не бажають проживати у місцях тимчасового проживання.

Заповнити анкету претендента на участь у проєкті можна самостійно, перейшовши за посиланням.

Грошова допомога від БФ Право на захист та УВКБ ООН

Програма втілюється вже третій рік поспіль.

Подати заявку можуть вимушено переміщені особи, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, з-за кордону). Сума допомоги становить 3 600 грн на особу та покриває три місяці – тобто загальна сума на кожного члена родини становить 10 800 грн.

Заявку на грошову допомогу можна подати, якщо родина не отримувала раніше виплат від міжнародних організацій, має дохід, менший за 5 400 грн на члена родини та належить до зазначених нижче категорій вразливості:

  • родина, яка має лише одного з батьків з одним чи більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (від 55 років);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи дітьми до 18 років);
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами: інвалідність, хронічні захворювання.

Ці люди можуть бути як внутрішніми переселенцями, так і тими, хто повернувся з-за кордону.

Також подати заявку можуть ті, хто не отримував грошової допомоги від УВКБ ООН чи інших організацій.

Якщо ви отримали допомогу в розмірі 2 220 грн на людину на місяць від іншої гуманітарної організації ООН, то у виплаті від УВКБ ООН можуть відмовити.

Процес передбачає співбесіду з партнером УВКБ ООН.

Документи для надання в пункті збору даних:

  • документ, що посвідчує особу;
  • податковий номер;
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності),
  • номер банківської картки для виплати допомоги (картки єПідтримка не підходять);
  • будь-які документи, які підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо);
  • особистий номер телефону.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини.

Спосіб виплати грошової допомоги українцям

Грошову допомогу від ООН (одразу за три місяці) перерахують на гривневий банківський рахунок голові домогосподарства через фінансову установу Rapyd або Western Union.

Виплати для ВПО у листопаді

У листопаді продовжать виплати тим ВПО, кому допомога призначена автоматично і хто писав заяву на її продовження. Уряд продовжив ці виплати до лютого 2025-го.  

Допомога для громадян, які проживають в Україні й мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 грн; для інших осіб – 2 000 грн.

Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Грошова допомога в Польщі

З 1 липня 2024 року в Польщі батьки можуть подавати заявки на отримання двох видів підтримки. Допомога Добрий старт (Dobry Start) – це одноразова виплата у 300 злотих на купівлю шкільного приладдя. Заявку можна подати з 1 липня до Управління соціального страхування (ZUS): через застосунок mZUS або платформу електронних послуг (PUE) ZUS, через портал Empatia та через електронний банкінг. Допомога Добрий старт не надається на дитину, яка розпочинає дошкільну підготовку, її також не отримають батьки студентів.

Варто зауважити, що виплати 300+ чи інші соціальні виплати в Польщі українці можуть оформити одразу на українську банківську картку.

Заявку можна подати до 30 листопада, проте варто зробити це раніше. Якщо подати заявку після 30 вересня, то Управління соціального страхування Польщі (ZUS) виплатить допомогу протягом двох місяців з дня подання заявки.

Zasiłek rodzinny (сімейна допомога) – надається на певний період, який починається з 1 листопада і триває до 31 жовтня наступного року. Заявки приймають з 1 липня в електронному вигляді через портал Empatia і з 1 серпня у паперовій формі. Заявку необхідно подавати за місцем проживання. Важливим є критерій доходу, який становить 674 злотих (дохід сім’ї в перерахунку на одну особу), або 764 злотих, якщо членом сім’ї є дитина з інвалідністю. Для періоду виплат 2024-2025 враховуються доходи за 2023 рік.

Наразі сімейна допомога становить: 95 злотих на дитину віком до 5 років; 124 злотих на дитину віком від 5 до 18 років; 135 злотих на дитину віком від 18 до 24 років.

Час виплати допомоги залежить від дати подання заявки. Якщо батьки хочуть зберегти безперервність виплат, вони повинні були подати заявку до кінця серпня 2024 року.

Допомога з фонду аліментів у Польщі

На допомогу з фонду аліментів можуть розраховувати ті, хто не отримує аліменти через безрезультатність стягнення таких виплат. Право на допомогу з фонду аліментів встановлюється на певний період – починається з 1 жовтня і триває до 30 вересня наступного календарного року.

Заявки в електронному вигляді через портал Empatia можна подавати з 1 липня, а паперові заявки до громад – з 1 серпня 2024 року. До заявки потрібно додати довідку органу, що проводить виконавче провадження або заяву про безрезультатність стягнення.

Наразі така допомога надається у розмірі встановлених аліментів, але не більше як 500 злотих на місяць. Допомога надається до досягнення дитиною 18 років або до 25 років, якщо дитина навчається в середній школі або університеті.

Безстрокова допомога з фонду аліментів може надаватися, якщо є посвідчення про значний ступінь інвалідності.

Критерій доходу для отримання виплат із фонду аліментів з 1 жовтня 2023 року становить 1209 злотих на одну особу.

Програма грошової допомоги “300 злотих”

Кожен українець, який в’їхав до Польщі після 24 лютого 2022 року, може отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 300 злотих на особу. Їх можна витратити на оплату житла або купівлю одягу чи взуття, продуктів харчування та засобів гігієни.

Заяву на отримання цієї грошової допомоги можуть подати ті українці, які продовжують жити в Польщі легально та внесені до реєстру PESEL. Заяву за дитину можуть подати її батьки, опікун тощо.

Заяву про надання допомоги у 300 злотих необхідно подавати до центру соцпослуг за місцем проживання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Після розгляду заявки гроші надійдуть на ваш банківський рахунок.

Залишити відповідь