Індія відмовиться від нафтових танкерів РФ, які потрапили під санкції США – ЗМІ

Події України
танкер нафта

Фото: Depositphotos

Індія збирається відмовитися від нафтових танкерів, на які США наклали санкції через їхню роль у перевезенні вантажів для Росії.

Про це пише агенція Bloomberg.

Індія відмовиться від підсанкційних нафтових танкерів РФ

Після оголошення Вашингтоном санкцій щодо торгівлі енергоносіями з Росією ціни на нафту злетіли вище $80 за барель, а до списку Управління з контролю за іноземними активами потрапили ключові трейдери, страховики та близько 160 танкерів.

Високопоставлений індійський чиновник повідомив журналістам, що суднам, які потрапили під санкції, не дозволять розвантажуватися. Але це не стосується суден, зафрахтованих до 10 січня, за умови, що вони розвантажаться до 12 березня.

Чиновник попросив залишитися анонімним та заявив, що наслідки санкцій будуть відчутні через два місяці:

  • Постачання нафти не є проблемою. ОПЕК має 3 млн барелів на день вільних потужностей, тоді як постачальники, що не входять в ОПЕК, такі як США, Канада, Бразилія, Гаяна, можуть легко додати барелів;
  • Ціна є проблемою, але ралі вище $80 не повинно тривати довго;
  • Індійські нафтопереробники ведуть переговори щодо укладання строкових угод з близькосхідними постачальниками. Залежно від ситуації на ринку, вони можуть шукати додаткові барелі;
  • Індія вивчає, що станеться з часткою держкомпаній у нафтовому проєкті Схід, який потрапив під санкції;
  • Індійські нафтопереробники можуть втратити знижки на нафту РФ, якою вони користувалися, якщо постачання стане дефіцитним;
  • Росія знайде способи доставити свої барелі до Індії;
  • Індійські банки вимагатимуть сертифікати походження, щоб переконатися, що нафта не походить від постачальників, які потрапили під санкції.

Раніше Bloomberg писав, що запроваджені санкції нашкодять нафтовому експорту РФ сильніше, ніж будь-які обмеження раніше, якщо після інавгурації обраного президента США Дональда Трампа їх не скасують.

Найголовнішою частиною нових санкцій стали обмеження проти компаній Сургутнефтегаз і Газпромнефть, які відправляли морем близько 970 тис. барелів нафти на день у 2024 році.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Крім того нафтопереробні заводи на території Індії та Китаю можуть втратити найбільших постачальників. Експорт цих двох компаній становить майже 30% від російського морського постачання.

Залишити відповідь