Кабмін пропонує виключити російську та білоруську зі списку мов для захисту

Події України
Фото: Depositphotos

24 грудня Кабінет міністрів України схвалив проєкт закону, який виключає російську та білоруську мови зі списку тих, що підпадають під особливий режим захисту та підтримки, передбачений Європейською хартією.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Російську та білоруську мови виключили зі списку мов, що потребують захисту

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов.

Основною зміною є уточнення термінології: слова Європейська хартія регіональних мов або мов меншин пропонується замінити на Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.

Документ також передбачає оновлення переліку мов, які підпадають під особливий режим підтримки та захисту.

Зокрема, з переліку виключені російська та білоруська мови.

Нагадаємо, що до схвалення змін, положення хартії застосовувалися до таких мов: білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.

Для набуття чинності законопроєкт має бути розглянутий і затверджений Верховною Радою України.

Європейська хартія регіональних мов та мов меншин є одним із ключових документів Ради Європи, що спрямовані на захист прав національних та етнічних меншин.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До слова, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомляв, що у 2024 році спостерігалося уповільнення процесу українізації. Проблеми у мовному середовищі зокрема виникали серед молоді, що викликало занепокоєння у мовних експертів.

Залишити відповідь