Картини Малевича та Рєпіна визнали національним культурним надбанням України
Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України (МКСК) внесла 11 унікальних музейних предметів до Держреєстру національного культурного надбання. У цьому переліку – роботи українських художників Казимира Малевича та Іллі Рєпіна.
Про таке рішення пише пресслужба Міністерства культури.
Так, у МКСК виділили картину Казимира Малевича «Суперматизм-65» з колекції Харківського художнього музею. Вона є яскравим прикладом художнього стилю супрематизму, який Малевич започаткував у 1915 році.
Також з колекції Харківського художнього музею до Держреєстру занесено картину Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Майже 20 років митець працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям, здійснював експедиції містами поселення вихідців із Січі, відшукував нащадків творців української слави.Також до національного культурного надбання віднесли Євангеліє Апракос 1707 року (друк Києво-Печерської Лаври) зі збірки Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова.
Це Євангеліє вважається унікальним поліграфічним шедевром, примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого українського кириличного стародруку великого формату та одним з найвидатніших проєктів в історії українського книговидання до ХІХ ст.
Як повідомлялося, 8 червня 2024 року на київському аукціоні Goldens картину Івана Марчука продали за рекордну для України суму. Пейзаж під назвою «Зійшов місяць на Дніпром» продали новому власнику за 250 тисяч доларів.
А у 2023-му на аукціоні творів сучасного мистецтва Sotheby’s продали пейзаж Івана Марчука Тут спокій поселився за $81,4 тис.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.