Космічний телескоп продемонстрував закручену в спіраль галактику з гігантською чорною дірою

Політика

Космічний телескоп «Хаббл» показав на фото спіральну галактику IC 4709 за 240 мільйонів світлових років від Землі.

Про це повідомило Європейське космічне агентство (ESA).

Закручений спіраллю диск галактики наповнений зірками та смугами пилу, а навколо світиться слабке гало. Ядро галактики було б не таким яскравим, якби там розташовувалися лише зірки, там — гігантська чорна діра, маса якої в 65 мільйонів разів перевищує масу нашого Сонця.

Газовий диск обертається по спіралі навколо чорної діри і врешті потрапляє в неї. При цьому газ збивається разом і нагрівається під час обертання. Оскільки він досягає високих температур, то видає величезну кількість електромагнітного випромінювання.

Активне галактичне ядро досить маленьке, як порівняти з галактикою IC 4709, але роздільна здатність «Хаббла» дає астрономам детальне уявлення про взаємодію між ними.Читайте також:

Нагадаємо, що 25 грудня, одноразова ракета-носій Ariane 5 вивела на орбіту Землі телескоп James Webb. Космічна обсерваторія продовжить рух до точки Лангранжа.

Телескоп James Webb успішно завершив розгортання свого 21-футового дзеркала, яке вкрите золотом.

Найбільший і найпотужніший у світі космічний телескоп James Webb Space Telescope (JWTS) надіслав перші знімки, зроблені на відстані близько 1,5 мільйона кілометрів від Землі.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь