Крах режиму Путіна ближчий, ніж здається: пояснення The Telegraph
Режим російського диктатора Володимира Путіна може бути ближчим до розпаду Радянського Союзу, ніж здається. Рішення Кремля відродити військово-промисловий комплекс Росії знищує решту економіки країни.
Про це йдеться у матеріалі британської газети The Telegraph.
Режим Путіна може бути близьким до краху
Видання пише, що доходи Кремля від експорту нафти занадто низькі, щоби підтримувати високоінтенсивну війну, а “Путіну вже ніхто не позичить ні копійки”.
Російська економіка поставлена на військові рейки, дуже схожа на дисфункціональну німецьку військову економіку кінця 1917 року, яка втратила кваліфіковану робочу силу і опинилась нижче рівня після трьох років блокади союзників.
Після падіння режиму Асада, який розвалився як картковий будинок, це підірвало довіру до Путіна на Близькому Сході і в Африці.
Зазначається, що економіка РФ, яка трималася два роки, зараз стикається із серйозними труднощами. Йдеться про зростання відсоткових ставок до 21% для стримування інфляції, що створює критичні виклики для бізнесу та банків.
Через монетарний тиск більшість компаній ризикують збанкрутувати.
Крім того, міністр цифрових технологій РФ заявив, що нестача ІТ-працівників становить близько 600 тис., оборонна промисловість має 400 тис. незаповнених вакансій, а загальний дефіцит робочої сили становить приблизно 5 млн.
У листопаді податкові надходження від нафти впали до $5,8 млрд через зниження ціни Urals до $65 за барель, яка може ще знизитися.
Для покриття дефіциту Путін використовує Фонд національного добробуту, а його ліквідні активи впали до 16-річного мінімуму в $54 млрд, а золотовалютні резерви скоротилися з 554 до 279 тонн за 15 місяців.
Санкції США, зокрема проти Газпромбанку та понад 50 банків РФ, ускладнили торгівлю енергоносіями та придбання технологій на чорному ринку.
Видання пише, що мало хто передбачав раптовий та повний крах режиму СРСР, попри те, що ознаки економічного занепаду та імперського засилля були очевидні вже до 1989 року.
Telegraph додає, що путінський режим ще не досяг межі, але зміни на Близькому Сході та збільшення постачання дешевої нафти із Саудівської Аравії, можуть призвести до падіння ціни на нафту нижче $40 і вивести Росію з-під економічного контролю.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Це є черговим доказом, що Кремль, продовжуючи війну проти України, наближає російську економіку до краху, попри заяви про нібито “контрольовану ситуацію” в економіці.