Крім кінця війни за 24 години: що Трамп говорив про Україну і мирні переговори

Події України
Фото: Getty Images

Кандидат у президенти США Дональд Трамп, який у минулому очолював Білий дім з 2016 до 2020 рр., встиг багато зробити заяв щодо України, зокрема, про російсько-українську війну.

Факти ICTV зібрали найвідоміші заяви Трампа про Україну, особливо, висловлювання Трампа про війну в Україні.

Що Трамп говорить про Україну

Ще напередодні повномасштабного вторгнення республіканець Дональд Трамп захопився російським диктатором Володимиром Путіним, коли той ухвалив рішення про визнання незалежності так званих республік Л/ДНР, назвавши це “геніальним” кроком.

– Учора я увімкнув телевізор і сказав: “Це геніально!”. Путін оголошує більшу частину України незалежною. О, це чудово, – говорив Трамп в інтерв’ю The Clay Travis & Buck Sexton Show.

Республіканець тоді заявив, що рішення очільника Кремля стало “найсильнішою миротворчою силою”.

– Отже, Путін зараз називає великий шматок України “незалежною”. Наскільки ж розумно це! Він має намір іти туди і стати миротворцем. Це найсильніша миротворча сила, яку я коли-небудь бачив. Цей хлопець дуже кмітливий. Я дуже добре його знаю. Дуже, дуже добре, – сказав Трамп.

Пізніше він висловлювався і про президента Володимира Зеленського, якого називав “найкращим продавцем”, маючи на увазі, що український лідер отримує від США військову і фінансову допомогу для України.

Також Трамп стверджував, що обидва президенти, як Зеленський, так і Путін, його “поважають”, а сам Трамп нібито добре знає як українського, так і російського лідера.

Висловлювання Трампа про війну в Україні

Однак після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, республіканець змінив своє бачення на дії Путіна і Росії в цілому.

У своїх публічних виступах, коли Трамп говорив про Україну, колишній президент США підкреслював, що великої війни між країнами не було б, якби продовжував очолювати Білий дім.

Крім того, на одному з мітингів Трамп звинуватив демократів Джо Байдена і Камалу Гарріс у тому, що через їхні рішення “України більше не існує”.

Також від американського політика неодноразово лунали фрази про те, що в разі перемоги на виборах у США, він зможе врегулювати конфлікт “за 24 години”, ще до того моменту, як стане президентом після інавгурації. При цьому Трамп ніколи не уточнював, як саме він планує це зробити.

Примітно, що на дебатах із президентом США Джо Байденом, Трамп про Україну говорив, що не вважає прийнятними вимоги Путіна щодо того, як російський диктатор бачить світ.

Також республіканець заявляв, що в розмові з Путіним нібито погрожував ударом по Москві, якщо Росія “піде на Україну”. Сам Володимир Путін коментував цю заяву Трампа тим, що не пам’ятає такої розмови.

На окрему увагу заслуговують і згадки про те, що Трамп говорячи про Україну, заявляв про роль Сполучених Штатів у підтримці Києва. Як сам республіканець, так і його союзники, в минулому були незадоволені тим, скільки США витрачають на допомогу Україні. Натомість що Трамп, що його союзники, стверджували, що європейські країни повинні взяти на себе більшу частину цього тягаря.

Що Трамп говорить про кінець війни в Україні

При цьому є низка висловлювань республіканського лідера, які свідчать про те, що в разі перемоги на виборах він може тиснути на Україну, щоб Київ погодився на невигідну угоду, наприклад, позбавивши ЗСУ військової підтримки.

Союзник Трампа, кандидат у віцепрезиденти від республіканців Джей Ді Венс, у вересні заявляв, що до плану Трампа щодо закінчення війни в Україні входить укріплена демілітаризована зона за нинішньою лінією розмежування. Тоді ж Джей Ді Венс стверджував, що Україна має піти на поступки, наприклад, відмовившись від НАТО або інших “союзницьких інститутів”.

Сам Трамп про такий кінець війни в Україні не говорив, як і загалом не розкривав подробиць того, яким він бачить вирішення конфлікту.

Водночас агентство Reuters писало, що Кіт Келлог і Фред Флейтц, два головні помічники Трампа, раніше презентували республіканцеві план із припинення російсько-української війни. У ньому Україна нібито повинна вступити в переговорний процес, щоб отримати більше зброї з боку Вашингтона.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Згідно з планом, США попередять Кремль, що відмова РФ від переговорів призведе до посилення підтримки української сторони від Америки. Таким чином, мирні переговори мають закріпити припинення вогню на основі наявної лінії фронту. Водночас, у документі не розглядається варіант, коли Україна повинна буде офіційно відмовитися від своїх територій. Цей план також публічно не коментували ні Трамп, ні його найближчі союзники.

Залишити відповідь