“Курс долара летить до психологічної позначки, страх жене людей в обмінники”: що станеться з валютою до 19 січня
“Курс долара летить до психологічної позначки, страх жене людей в обмінники”: що станеться з валютою до 19 січня
Середній курс продажу долара зріс до 42,85 гривень, а курс євро знизився до 44,40 гривень.
Як інформує “Кореспондент”, курс гривні продовжив зниження відносно долара на готівковому ринку. Американська валюта наближається до позначки у 43 гривні, повідомляє видання з посиланням на дані моніторингу у четвер, 9 січня.
Середній курс продажу долара зріс до 42,85 гривень, а курс євро знизився до 44,40 гривень.
Курс гривні продовжив зниження відносно долара на готівковому ринку. Американська валюта наближається до позначки у 43 гривні, повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані моніторингу у четвер, 9 січня.
Так, середній курс продажу долара в Україні піднявся ще на 10 копійок до 42,85 гривень, курс євро знизився на 10 копійок до 44,40 гривень.
Сьогодні обмінні пункти купують долар у середньому по 42,35 гривень, а євро – по 43,70 гривень.
На міжбанку американська валюта перебуває на рівні 42,31-42,36 грн/долар (купівля-продаж) – зростання на 1 копійку порівняно із закриттям попереднього дня.
Вчора Нацбанк підвищив курс долара до гривні до історичного максимуму учетверте поспіль – 42,2361 грн (+0,0064 грн). Офіційний курс євро становить 43,4272 грн (-0,4495 грн).
Як інформує “УНІАН”, очікується, що офіційний курс коливатиметься в діапазоні 42-42,5 грн/дол.
Наступного тижня головні побоювання за долю валютного ринку стосуватимуться насамперед готівкового ринку, і безліч психологічних чинників можуть підбурювати попит на валюту.
Про це розповів начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий.
“Ми не виключаємо, що різні суперечливі новини можуть “затуманити” громадськість. Хоча, на мій погляд, будь-які сплески попиту не стануть системними, а лише своєрідною відповіддю на актуалізацію тих чи інших суспільних страхів”, – вважає експерт.
Лєсовий зазначив, що зокрема, на свідомість можуть тиснути події в енергетиці в контексті ворожих атак на енергоінфраструктуру, події на фронті, передвиборчі політичні вибрики окремих постатей, різноманітні новини з-за кордону тощо. Всі ці суто психологічні (а отже непрямі чинники) будуть щедро “заправлені” сотнями новин, коментарів, конспірологічних теорій.
“Тобто, на мій погляд, ми перебуватимемо на черговому етапі перевірки на суспільну стійкість. Однак, на противагу страхам варто нагадати, що дефіциту валюти немає, що курсові показники готівкового ринку формуються з огляду на показники міжбанку. Попри підвищений попит на готівковому ринку, все ж розрив з курсом міжбанку навряд чи перевищить 40-50 копійок”, – вважає банкір.
Щодо економічних факторів, які впливатимуть на валютний ринок протягом наступного тижня, то безумовно головним з них стане інфляція, яка за прогнозами може скласти понад 11% (порівняно із січнем 2024 року). Проте регулятор, як це було восени і в грудні минулого року зможе стримати курсові показники через механізм валютних інтервенцій.
Основні показники валютного ринку, за прогнозом експерта, з 13 по 19 січня будуть наступними:
коридори валютних змін: 42-42,5 грн/дол. та 43,5-45 грн/євро (на міжбанку) та 42-42,8 грн/дол. та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку);
щоденні курсові зміни: на міжбанку – до 0,05-0,15 грн, у банках – до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах – до 0,3 грн;
середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.
“Таким чином, інколи навіть всупереч обставинам, ситуація на валютному ринку розгортатиметься відповідно до ринкових обставин. Ринок розраховує, що кричущих змін не станеться: очікується, що офіційний курс коливатиметься в діапазоні 42-42,5 грн/дол.”, – резюмував Лєсовий.
Шукайте деталі в групі
Facebook