Курс долара у 2025 році: які прогнози та чого очікувати

Події України
Фото: Pexels

У проєкті державного бюджету на 2025 рік курс долара закладено по 45 грн за одиницю. Водночас Міжнародний валютний фонд опублікував власний прогноз на п’ять років щодо іноземної валюти.

Факти ICTV дізнавалися у начальника департаменту казначейства Глобус банку Тараса Лєсового, що буде з курсом долара у 2025 році та які фактори впливатимуть на його показники.

Курс долара 2025: що затверджено у держбюджеті

Згідно з затвердженим проєктом державним бюджету, курс долара у 2025 році закладено на рівні 45 грн за 1$.

Водночас очікується прискорення інфляції до 9,5% (згідно з урядовим прогнозом – до 9,7%).

Фото: Факти ICTV

Що буде з доларом у 2025 році: що кажуть у НБУ

Національний банк України не оприлюднював чітких прогнозів курсу долара на 2025 рік. Тому зараз неможливо точно стверджувати, чи будуть показники у 45 грн за один долар.

Очільник НБУ Андрій Пишний розповів, що Національний банк України залишається активним учасником на валютному ринку, щоб підтримувати його стійкість як основу макрофінансової стабільності.

– Це складний баланс, що дає змогу повертати ринкові механізми. Зміни в балансі між попитом та пропозицією валюти формують напрям зміни курсу, – пояснив глава НБУ.

Курс долара 2025: прогноз МВФ

Міжнародний валютний фонд спрогнозував поступове зростання курсу долара проти гривні протягом наступних п’яти років.

Згідно з опублікованим прогнозом МВФ, середньорічний курс у 2025 році становитиме 45 грн/1$.

Один долар у 2026 році коштуватиме 48,6 грн, у 2027 році – 48,6 грн, у 2028 році – 50,2 грн, у 2029 році – 51,7 грн.

Аналітики МВФ припускають, що глобальна інфляція стабільно знижуватиметься до 4,5% у 2025 році.

Фото: Pexels

Що буде з доларом у 2025 році: аналіз експерта

Начальник департаменту казначейства Глобус банку Тарас Лєсовий розповів Фактам ICTV, що протягом 2025 року ситуація на валютному ринку розгортатиметься на кшталт 2024 року: цілком можливі періоди відносної курсової стабільності впереміж з періодами активних змін.

– Водночас головним орієнтиром, як і 2024 року, буде закладений курс у бюджет на 2025 рік. Тобто середньозважений курс може становити 45 грн/1$, – зазначив він.

За словами експерта, є низка об’єктивних економічних факторів, з урахуванням яких робилися такі прогнози.

Серед них – очікуваний рівень зростання ВВП, інфляції, обсяги міжнародної фінансової допомоги, міжнародна політика, спрямована на підтримку України у війні (зокрема дії чи вчинки нового очільника Білого дому).

Водночас зміни на валютному ринку будуть повільними – без надмірних та неочікуваних стрибків. Адже очікується, що дія режиму “керованої гнучкості” триватиме і у 2025 році, вважає Тарас Лєсовий.

– Завдяки цьому режиму НБУ вдалося “заспокоїти” ринок, коли виникали обставини, що могли спровокувати неконтрольоване зростання курсових показників. Через те, що режим “керованої гнучкості” фактично стабілізує ринок, вирівнює попит і пропозицію, ми припускаємо, що система валютного ринку навряд чи зазнає істотних змін, – пояснив він.

Інакше кажучи, валютні показники на міжбанку стануть основними для готівкового ринку. Гравці спираються саме на курси міжбанку, тобто розрив між безготівковим та готівковим курсами залишатиметься на рівні 0,3 – 0,5 грн, зазначив начальник департаменту казначейства Глобус банку.

За його словами, водночас за певних обставин, наприклад, коли пропозиція превалюватиме над попитом на готівковому ринку, міжкурсова різниця може значно скоротитися.

– Ми на шляху поступової мінімізації різниці між курсами, однак у 2025 році, найімовірніше, збережеться статус-кво: офіційний, курс міжбанку та готівкового ринку. Ми схильні вважати, що у січні девальвація гривні становитиме максимально 0,5-1%. Однак найімовірніший варіант, що офіційний курс перебуватиме на рівні 42-42,3 грн/1$, – сказав Тарас Лєсовий.

Банкір пояснив, що за певних обставин у першому кварталі 2025 року, головною з яких є інфляційний тиск, зростання курсу долара може становити в середньому до 2 відсоткових пунктів (близько 0,8 грн).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тобто наприкінці березня офіційний курс може опинитися на рівні 42-42,8 грн за 1$, резюмував Тарас Лєсовий.

Залишити відповідь