Китай готується до потенційної торгової війни з США епохи Трампа

Політика, Світ

Наразі КНР посилено ухвалює закони, які мають захистити національну економіки від можливої торгової війни з Америкою, коли Дональд Трамп офіційно обійме посаду президента. Пекін готує «потужні заходи» проти американських компаній на випадок, якщо новий американський лідер почне вводити великі мита проти китайських товарів.

Перемога Трампа у 2016 році застала Китай зненацька та призвела до масштабних торгових війн між двома державами. Однак за ті 8 років, що минули, Пекін повернувся до тями та ухвалив ряд важливих законів, які дозволять заносити в «чорні списки» американські компанії, вводити санкції та обмежувати доступ США до міжнародних ланцюгів поставок.

«Це двосторонній процес. Китай, звичайно, буде намагатися взаємодіяти з президентом Трампом, будь-яким способом спробує домовитися. Але… якщо нічого не вдасться досягнути шляхом переговорів і нам доведеться боротися, ми рішуче будемо захищати права та інтереси КНР», – сказав виконавчий директор Інституту глобального співробітництва та взаєморозуміння Пекінського університету Ван Дун.

Зазначається, що президент Байден зберіг більшу частину обмежень свого попередника по відношенню до Китаю. Але Трамп вже артикулює ще жорсткішу позицію. Він призначає справжніх антикитайських «яструбів» на ключові посади в свій апарат.

Але тепер у Китаю є «закон про санкції проти іноземних держав». Він дозволяє ефективно протистояти заходам інших країн щодо китайської економіки. Є і розширений закон щодо контролю над експортом, який може дати Пекіну змогу взяти під контроль глобальні поставки десятків рідкоземельних металів, що мають ключове значення для сучасних технологій.Керівник відділу аналізу Китаю в консалтинговій компанії Control Risks Ендрю Гілхолм вважає, що більшість недооцінює той рівень збитків, що їх може завдати США Китай. Пекін вже зараз має значно більше важелів впливу на американську економіку, аніж колись, вважає експерт. Також КНР намагається зробити свої ланцюги поставок технологій та ресурсів більш стійкими на фоні можливих санкцій США.

Наразі КНР не має можливості «відмахнутися» від політичної риторики Трампа. Він, нагадаємо, обіцяв ввести мито до 60% на весь китайський експорт.

Аналітик з торгівлі між США та КНР Джо Мазур вважає, що протекціонізм Трампа може навпаки, спрацювати на користь Китаю. Республіканець вже пообіцяв, що мита на китайські товари будуть не менш ніж 10%.

«Якщо інші великі економіки почнуть розглядати США як ненадійного торгового партнера, вони можуть спробувати налагодити більш глибокі торгівельні зв’язки з Китаєм у пошуках більш вигідних експортних ринків», – вважає Мазур.

Однак інші експерти вважають, що заплановані Пекіном контрзаходи у перспективі нашкодять лише Китаю та його національній економіці. Так, зокрема, каже Джеймс Циммерман, партнер юридичної фірми Loeb & Loeb у Пекіні.

На його думку, китайська сторона може опинитися «геть неготовою» до другого строку Трампа, враховуючи весь «хаос» та відсутність дипломатії, яка за ним йде. Розумним кроком з боку КНР було б зробити все, щоб США не вводили додаткові мита на імпорт. Однак «вірогідність розширення торгової війни дуже висока», резюмує Циммерман.

Раніше агентство UA.News аналізувало можливий склад майбутнього кабінету Дональда Трампа. Ми детально розглянули кандидатури, яких обраний президент США може призначити в свій апарат.

Залишити відповідь