Китай може скоротити експорт компонентів дронів, важливих для України – Bloomberg

Події України
Фото: Unsplash

Вже у січні 2025 року Китай може запровадити жорсткіші обмеження на постачання копонентів, які використовуються у виробництві безпілотників, що ускладність їхню доступність зокрема і для України.

Про це пише Bloomberg з посиланням на кількох посадовців, знайомих із ситуацією.

Китай планує скоротити експорт комплектуючих для дронів

Нещодавно Китай почав обмежувати експорт до США і Європи основних компонентів, які використовуються у БПЛА, проте ці кроки є лише прелюдією до ширших обмежень, кажуть вони.

За словами одного зі співрозмовників, вони можуть набути форми ліцензійних дозволів на підставі цільового використання компонентів, при цьому китайські кломпанії зобов’яжуть інформувати уряд про плани постачання.

Водночас у Мінторгівлі та Мінпромисловості та інформаційних технологій Китаю не відповіли на запит Bloomberg про коментарі.

Перед цим у грудні США запровадили нові обмеження на продаж Китаю мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю і додаткового напівпровідникового обладнання.

У відповідь КНР заборонила продаж товарів подвійного призначення американським військовим, а компаніям зі США – деяких матеріалів високотехнологічного та військового призначення.

Співрозмовники видання стверджують, що обмеження на постачання компонентів для безпілотників вплинули як на американські, так і на європейські компанії. При цьому китайські виробники двигунів, акумуляторів і контролерів польоту подекуди взагалі припинили постачання.

– Я чую подібні історії кожні два-три дні. Я впевнений, що з часом це переросте в нові обмеження, – вважає сказав Лоренц Майєр, гендиректор компанії Auterion, яка надає програмне забезпечення для безпілотників, зокрема для тих, що використовуються в Україні.

Виробники дронів намагаються збирати безпілотники за межами Китаю, щоб убезпечити свої ланцюжки поставок, проте він залишається центром виробництва дешевого обладнання для цих пристроїв, пише видання.

За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Китай контролює майже 80% ринку комерційних дронів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тому багато виробників БПЛА в Україні покладаються на китайські комплектуючі для виготовлення дешевої та ефективної зброї у війні з Росією.

Залишити відповідь