Китайські НПЗ в очікуванні нових санкцій активно закуповують сировину
У Китаї державні нафтові компанії та великі приватні нафтопереробники прискорено закуповують нафту з Близького Сходу та інших регіонів. Так вони хочуть підготуватися до можливих перебоїв у поставках через посилення санкцій проти росії та Ірану.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Так, компанії Cnooc, Shandong Yulong Petrochemical Co і Jiangsu Eastern Shenghong Co активно шукають можливості придбати нафту для негайної доставки, повідомляють трейдери.
Особливо часто запрошують поставки на лютий, причому розглядаються різні сорти нафти, зокрема з Близького Сходу, Африки та Америки.
Аналітики пояснюють це побоюваннями, що дрібні приватні нафтопереробники будуть змушені знизити виробничі потужності або навіть скоротити випуск пального, якщо їм стане недоступною знижена російська та іранська нафта.Якщо дрібні гравці вийдуть із ринку, великі державні нафтопереробники, ймовірно, будуть змушені втрутитися, щоб уникнути дефіциту пального на внутрішньому ринку, особливо дизеля, і це дозволить їм зайняти більшу частку ринку та забезпечити енергетичну безпеку — ключовий пріоритет для Пекіна.
Нагадаємо, нові санкції Вашингтона вже торкнулися понад 180 танкерів і кількох найбільших російських нафтовидобувних компаній, вплинувши на азійський нафтовий ринок, де покупці, перевізники та оператори портів намагаються впоратися з наслідками.
Деякі танкери, що перевозять російську нафту ESPO до Шаньдуну, почали простоювати поблизу Китаю, а перевізники шукають подальші рішення.
Протягом останніх двох місяців після підвищення Іраном цін на свою нафту серед китайських імпортерів почав зростати інтерес до спотових закупівель нафти, але цього тижня попит різко зріс через нові заходи США, які націлені на “тіньовий флот” рф.
Нагадаємо, США оголосили про найжорсткіші санкції щодо торгівлі енергоресурсами рф, всього за кілька днів до того, як Джо Байдена на посаді президента змінить Дональд Трамп. З того часу ціни на нафту зросли понад 80 доларів за барель, а Управління з контролю за іноземними активами внесло до списку ключових трейдерів, страховиків та близько 160 танкерів.
Раніше повідомлялося, що три танкери, що перевозять понад два млн барелів російської нафти, зупинилися біля портів східного Китаю. Вони потрапили під санкції США, оголошені 10 січня.
Ставки на фрахт нафтових танкерів значно зросли після введення США санкцій проти російських суден, які займаються транспортуванням нафти.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.