Ліфти в Україні можуть почати падати: зношеність обладнання зросла до критичного рівня
З початком повномасштабної війни з’явились проблеми, що були відкладені на задній план, однак їх ігнорування може призвести до серйозних наслідків. Однією з таких є проблема зношених ліфтів, що використовуються мільйонами українців щодня.
Про це повідомляють експерти.
На сьогодні близько 85% мешканців міст регулярно користуються ліфтами, що робить їх основним видом транспорту. Проте більшість ліфтів вже перевищили свій граничний термін служби, що створює ризики для безпеки та комфорту. Згідно з даними, три чверті ліфтів в Україні відпрацювали 25 років, а кожен четвертий — понад 40. Відтак зношеність обладнання зросла з 45% у 2011 році до критичного рівня. Часті технічні несправності, зупинки ліфтів і затримки з ремонтом стали нормою. Регулярні відключення електроенергії лише погіршують ситуацію, оскільки в таких умовах ліфти зупиняються, а пасажири опиняються в пастці.
Зазвичай ремонтні бригади оперативно реагують на поломки, і люди не затримуються у зачинених ліфтах більше ніж на півгодини. Але інколи допомога затримується, що створює серйозні незручності для людей. Важливо зазначити, що більшість старих ліфтів не оснащені сучасними технологіями, такими як гарне освітлення чи звукові сигнали, що робить їх не тільки менш безпечними, але й менш комфортними, особливо для маломобільних груп населення, таких як люди з інвалідністю, літні люди чи батьки з дітьми.
У 2023 році в Україну були ввезені ліфти від 60 турецьких компаній, більшість з яких не мають сервісних центрів в Україні. Це ускладнює їх обслуговування і затримує ремонт у випадку поломки, оскільки запчастини не завжди доступні, а ремонт може тривати тижнями.Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.