Львів’ян закликають не пірнати у водойми на Водохреща
У понеділок, 6 січня, християни відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або як в народі його називають – Водохреща. Традиційно у цей день люди ідуть пірнати в ополонку. Фахівці кажуть, що така традиція може завдати більше шкоди, аніж принести користі. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
«Очікувати, що разове купання в холодній воді зробить вас здоровим раз і назавжди, не варто. Холодна вода може бути корисною лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою. А починати загартовуватись краще поступово, у теплу пору року, повільно знижуючи температуру води. Один із найпростіших варіантів, з яких можна розпочати загартовування водою у будь-яку пору року, це контрастний душ», – наголошує керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.
Водночас, медики не рекомендують пірнати у холодну воду навіть при мінімальних симптомах застуди, адже різка зміна температури у цьому випадку буде згубною для імунітету. Також лікарі особливо не радять цього робити тим, у кого хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском, а також різні хронічні захворювання.
В управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради також застерігають не купатися у водоймах, адже зараз ми живемо у часі війни й офіційно визначених та обладнаних місць для купання – немає. Тому вкотре закликають подбати про власну безпеку та безпеку тих, хто поруч.
Проте якщо ви таки вирішили купатись на Водохреща, то дотримуйтесь кількох правил:
- Попередньо підготуйтесь. Щоб пірнати в ополонку на Водохреща попередньо потрібно загартовувати організм, приймати холодний душ або обливатись. При цьому щоразу поступово зменшуйте температуру води.
- Відмовтесь від алкоголю та куріння перед зануренням. Спиртне розширює периферичні судини, що збільшує тепловіддачу, а тютюн порушує кровообіг, тобто призводить до охолодження.
- Купатись можна тільки під наглядом медиків та рятувальників. Також варто обирати те місце, де є надійний спуск в ополонку.
- Перед зануренням у воду необхідно зробити розминку, достатньо кількох вправ, для того аби розігріти організм.
- Не потрібно різко ниряти у воду з головою, це слід робити поступово.
- Час перебування в ополонці – не більше 10 секунд.
- Після виходу із води треба розтертись рушником та почати одягатись. Потім можна випити гарячого чаю.
- Дітей до купання без дозволу та нагляду дорослих допускати не можна.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.