Львівські ветерани перемогли на перших в Україні змаганнях з ампфутболу

Події України

Львівські ветерани у складі ФК «Покрова АМП-2» здобули першість у турнірі з футболу серед людей з ампутаціями, який проходив у Києві 11 та 12 січня у рамках соціального проєкту «Ліга Дужих» Української асоціації футболу. Про це Львівському порталу повідомили в управлінні спорту Львівської ОВА. 

Зокрема, у змаганнях взяли участь п’ять команд з Києва, Львова та Черкас: АМП ФК «Київ», МСК «Дніпро», ФК «Покрова АМП», ФК «Покрова АМП-2» та «Шахтар Сталеві».

У фіналі «Покрова АМП-2» зіграла з командою Києва. Єдиний гол в матчі на 12-ій хвилині забив учасник львівської команди Дмитро Куць.

Результати змагань:

  1. ФК «Покрова АМП-2»;
  2. АМП ФК «Київ»;
  3. МСК «Дніпро»;
  4. ФК «Покрова АМП»;
  5. ФК «Шахтар-Сталеві».

Раніше Львівський портал повідомляв, що у січні 2024 року ФК «Покрова АМП», до якої увійшли ветерани з ампутованими кінцівками, не випустити на закордонні змагання через брак необхідних документів, так як більшість гравців команди, незважаючи на ампутації, досі стояли на обліку як чинні військовослужбовці.

Втім, команді таки вдалось потрапити на свої перші змагання за кордоном, які проходили у Жешуві, де львівські ветерани здобули «срібло».

Крім того, у травні цього ж року Львівська команда ветеранів здобула перемогу на чемпіонаті Польщі з  ампфутболу. А вже у серпні львівські ветерани перемогли на найбільшому інклюзивному турнірі Європи.

Зазначимо, що «Покрова АМП» – перша в Україні футбольна команда, до якої увійшли військовослужбовці-ветерани з ампутаціями нижніх кінцівок. Також це перша подібна команда у світі, яка почала тренуватися на снігу.

Команду створили саме на Львівщині у вересні 2023 року за ініціативи отців Салезіанського згромадження УГКЦ. 80% «Покрови АМП» – це військові, які воювали на фронті й отримали там поранення. Тренують спортсменів Богдан Мельник та Назар Русецький.

Додамо, що у футбол на милицях грають командами із семи людей на полі розміром 40х60 м. Польові гравці грають на милицях, милицю у них вважають продовженням руки, воротарі з ампутацією однієї руки перебувають під час матчу тільки у штрафному майданчику.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Дан Балашов

Залишити відповідь