Метапневмовірус в Україні: що відомо

Війна

В Україні з початку сезону зареєстровані 13 офіційно підтверджених випадків метапневмовірусу.

Про це повідомила головний інфекціоніст України Ольга Голубовська, пише ПІК.

У Центрі громадського здоров’я України запевняють, що ситуація рутинна та повністю контрольована, а метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону.

Що це за вірус та які симптоми?

Метапневмовірус людини (HMPV) може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку, особливо серед маленьких дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою.

Зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя.

Захворювання частіше є легким (нежить, кашель), але може бути тяжким із розвитком фульмінантної (та, що швидко прогресує) дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо.

Орієнтовний інкубаційний період – від 3 до 6 днів, а середня тривалість, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.

Чому склалася така ситуація із цим захворюванням?

Днями з’явилася інформація про спалах метапневмовірусу в Китаї. Відтак, фахівці почали висловлювати занепокоєння, чи не стане це початком нової пандемії.

Головний інфекціоніст України Ольга Голубовська вважає, що це – відображення процесів еволюції та адаптації мікроорганізмів, які користуються зміненим імунним ландшафтом внаслідок пандемії коронавірусної хвороби 2019, яка, по суті, є системною імунною хворобою.

“Також негативно вплинули на нашу толерантність до інфікування багатьма широко поширеними збудниками тривалі масові локдауни, ми не контактували один з одним, а імунні реакції починаються із місцевих факторів захисту”, – зазначила лікарка.

Як захиститися?

  • регулярно мийте руки з милом;
  • уникайте контактів із хворими людьми;
  • дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
  • періодично провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання.

Читайте нас у тг

Залишити відповідь