Міноборони: допомога Україні координується через вісім коаліцій спроможностей
Міжнародна допомога Україні координується через вісім коаліцій спроможностей, у кожній із яких працюють від шести до 21 країни.
Це дозволяє системно забезпечувати потреби Збройних сил, повідомляє Міністерство оборони України.
Що передбачає формат Рамштайн 2.0
У Міноборони зазначили, що з вересня 2023 року міжнародна допомога для підтримки обороноздатності України здійснюється у рамках формату Рамштайн 2.0.
Підхід передбачає створення восьми коаліцій спроможностей, до складу яких входять від шести до 21 країни.
Це означає, що союзники України переходять до надання військової допомоги переважно не на двосторонній основі, а через діяльність відповідних коаліцій, що координують, систематизують і, як наслідок, сприяють збільшенню обсягів міжнародної військової допомоги.
За даними відомства, усі потреби Сил оборони України в озброєнні, військовій техніці та підготовці особового складу розділені за вісьмома напрямами:
- авіаційні спроможності;
- морські спроможності;
- інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона;
- артилерія;
- бронетанкова техніка та маневреність;
- дрони;
- розмінування;
- ІТ.
Кожну з цих коаліцій очолює країна-лідер, яка координує відповідний напрямок роботи. Деякі партнери України взяли на себе провідні зобов’язання одразу у кількох коаліціях.
Нагадаємо, що за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, виробництво зброї в Україні за перші вісім місяців 2024 року зросло вдвічі порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Глава уряду зазначив, що зростання виробництва пов’язане із масштабною мобілізацією ресурсів та зусиль.