Множинне громадянство: у Держміграційній службі пояснили, які зміни передбачає законопроєкт
Йдеться про президентський проєкт закону, який 17 грудня Верховна Рада ухвалила в першому читанні.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні внесений президентом законопроєкт про множинне громадянство. Перша заступниця голови Державної міграційної служби України Ірина Ковалевська розповіла, які зміни він передбачає.
«Тепер, якщо іноземець набуває громадянства України, то він може не виходити із громадянства своєї громадянської належності. І так само, якщо громадянин України буде набувати громадянства іноземної держави, то він може не виходити із громадянства України. Але це має бути певний список цих держав, відносно яких саме громадяни України і іноземці можуть не відмовлятися від свого громадянства. Як передбачено законопроєктом, це має бути окремий закон, який буде визначати сам перелік цих держав», – акцентувала Ковалевська в етері телемарафону.
Вона додала, що умови, за яких до громадянства України не приймаються іноземці, існували з моменту прийняття закону ще 2001 року.
«І цей законопроєкт мав розширити підстави, за якими не можна набути громадянства України», – продовжила вона.
Алгоритм та інституції для набуття громадянства України залишаться без змін. Ця процедура визначається указом президента.
«Там є певна процедура, за якою конкретно написано, які умови набуття громадянства, які документи має подати особа. Особливо змін саме в процедурі немає. Лише зміни в документах, які має подавати особа, коли набуває громадянства України», – зазначила Ковалевська.