“Моїй свекрусі треба поставити пам’ятник”, – Антоніна Хижняк

Світ

“Моїй свекрусі треба поставити пам’ятник”, – Антоніна Хижняк

Харизматична акторка Антоніна Хижняк, яку зробила відомою на всю країну роль у серіалі “Спіймати Кайдаша”, попри війну продовжує жити й працювати в Україні.

Артистка каже, що з часу російського вторгнення вона не мала думок про пошуки тимчасового прихистку за кордоном.

В інтерв’ю OBOZ.UA Тоня Хижняк розказала, як готується зараз до непростої зими, зізналася, як змінились її акторські гонорари під час війни, та розповіла про стосунки з колишнім чоловіком, від якого має сина Максима, та свекрухою, яка, як з’ясувалося, бере активну участь у вихованні внука.

– Тоню, спостерігаючи за вами в соцмережах, відмічаєш, що маєте нині чимало роботи в кіно. Виставляєте світанкові відео, як о п’ятій ранку мчите за кермом на зйомки, а також коли повертаєтеся поночі.

– Ви ж знаєте, як в акторів буває: то густо, то – пусто. Й інколи більше шуму, ніж насправді роботи. Але зараз справді цікавий період – знімаюся в повному метрі. А поміж цим займаюся іншими справами.

Як змінилися ваші гонорари під час великої війни? Ваш колега по серіалу “Спіймати Кайдаша” Григорій Бакланов розповідав нам в інтерв’ю, що зарплати акторів зменшилися чи не вдвічі. Крім того, він нарікав на те, що нерідко гонорари знижують штучно. Причинами, мовляв, називають повномасштабне вторгнення, до цього – коронавірус.

– Я не знаю, навмисно чи ні це робиться. Хтось каже, що спеціально. Інтуїція мені підказує, що, мабуть, так і є. Але реальних доказів не маю. Попри це треба визнати, що гонорари справді не можуть рости під час війни – це неможливо. Як змінилася оплата в моєму випадку? Враховуючи інфляцію, то, звичайно, що гонорари впали. Мені тяжко відразу підрахувати все конкретніше. Але ситуація така: що заробила – те прожила. Чи вистачає на все необхідне? Ну як сказати… Працювати зараз потрібно в три рази більше, щоб було достатньо на себе, на сина. Ну, і на втілення якихось своїх мрій.

У минулому інтерв’ю ви розповідали, що син Максим не ходить до школи, а навчається онлайн через те, що навчальний заклад не має укриття. Зараз ситуація змінилася?

– Так, він дійсно займався онлайн у першому класі пів року. Зараз ходить до школи – все добре.

– Професія актора – це ненормовані робочі дні та години. Хто вам допомагає з Максимом, якого виховуєте одна?

– Моїй свекрусі, вважаю, треба поставити пам’ятник – вона дуже допомагає з Максом. З колишнім чоловіком спілкуємося тільки з приводу дитини. Телефонні дзвінки з запитаннями “як справи?” – такого немає. У кожного з нас своє життя. І це добре.

– Ви одна з провідних акторок дубляжу – озвучили героїв у понад 250 фільмах, а також є офіційним голосом кількох всесвітньо відомих акторок. Озвучування в Україні – це прибуткова справа?

– Якщо ти зайнятий цим повний робочий день, п’ять днів на тиждень, то тоді, думаю, так. Я цим займаюся понад 10 років, а поки, наприклад, у мене не запустилася кінокар’єра, про мене ніхто не знав – це було основним джерелом доходу. Дубляж тоді дуже допоміг не полишити професію. Після закінчення вишу якийсь час працювала в театрі, а коли пішла звідти, так складалися обставини, що навіть почала думати про іншу спеціальність. Вирішила спробувати сили в агентстві нерухомості, однак мене вистачило на два дні (сміється). Попри всі складнощі та ризики, я обожнюю свою професію.

Кого вважаю номером один серед українських акторів в озвучуванні? Я не буду нікого виділяти, бо це неправильно. Є актори старшого віку, середнього, чимало молодих – і кожен задіяний, бо всі потрібні. І всі дуже різні. Творчий світ тим і привабливий, що він різноманітний.

– Ми розмовляємо з вами на прем’єрі фільму “БожеВільні” – картини про каральну психіатрію до вільнодумців у часи СРСР. Чому, на вашу думку, глядачі мають його обов’язково подивитися?

– Я ще не бачила фільму, навіть якихось фрагментів. Сьогодні я тут, щоб порадіти за свого друга – режисера Дениса Тарасова, з яким ми багато працювали разом. Мені здається, що це дуже правильно: потрібно підтримувати друзів у творчі моменти злетів. І щиро за них тішитися – за Дениса і всю команду, яка працювала над картиною.

Ми сьогодні подивимося фільм, і, думаю, залишимося від побаченого в захваті, бо я знаю, як працює Денис. Знаю, як працюють актори, які задіяні в цій картині. Сумніватися в тому, що це суперове кіно, не бачу причин. І тема неймовірно актуальна, тому що історія ходить колами. Окрім усього іншого, картина заснована на реальних подіях – я гаряче рекомендую її подивитися.

Що вам подобається з останніх прем’єр у кіно?

– Я нечасто зараз ходжу в кіно. Проте дуже люблю передивлятися фільми, які вже бачила. З останнього, наприклад, “Темні часи” про Вінстона Черчилля на посту прем’єр-міністра Великої Британії на початку Другої світової війни. Мені подобаються такі фундаментальні стрічки, де смакуєш роботу – і акторську, і режисерську, і операторську.

– Не секрет, що українське кіно зараз перебуває не в найліпшому стані.

– Я вже давно казала, але повторюся, що не варто захоплюватися купуванням та адаптацією сценаріїв закордонних серіалів, а треба вкладатися у своїх авторів та наші хороші історії. Але, на жаль, я не продюсер і ніяк не можу вплинути на цю ситуацію.

Якби зараз, коли українського кіно, як прогнозують, через брак фінансування ставатиме менше, вас запросили б на роль, яка зовсім не подобатиметься, погодитеся грати виключно заради заробітку?

– Ніколи не кажи ніколи. Думаю, що можу погодитися в разі, якщо це буде гарна картина і команда, яка працюватиме над фільмом. Але якщо зовсім не моє, і я розумію, що не кайфону від цієї роботи, тоді ні. Навіщо мені таке? Це ж насилля над собою.

– А якщо навпаки: дуже хочеться зіграти роль, але вас не беруть?

– Я не знаю, може, хтось користується якимись зв’язками, але оскільки я прийшла в цю індустрію без будь-якої сторонньої допомоги, то зрозуміло, що і “порєшать” нічого не можу (сміється). Можливо, тому в мене досить багато років зайняв шлях у цю індустрію.

– Не було думки в такий важкий час вивезти сина у більш безпечне місце? За кордон, наприклад?

– Думок виїхати кудись з України в мене не було. Попри те, що на орендованій квартирі, де ми мешкаємо з сином, все на електроенергії. Коли вимикалося світло, бувало важкувато. Зараз, як і всі українці, готуюся до непростої зими. В мене є газовий балон, невеликий, типу туристичного. І ми вже з Максом готували за його допомогою їжу, коли не працювала електроплита.

‼️🙏 Зaвтpa, 31 жoвтня – Вeлuкe i вaжлuвe цepкoвнe cвятo! Кaтeгopuчнo зaбopoнeнo poбuтu цi peчi…
Зaвтpa, 31 жօвтня, Гeлօвíн. Bípяни вшaнօвyють пaм’ять cвятиx aпօcтօлíв Cтaxíя, Aмплíя тa íншиx. Дօ Hօвօгօ pօкy зaлишивcя 61 дeнь

Чому дiвчата за чаcів СРСР ноcили шкільну фоpму з фартухами. Відповідь здивує бaгатьох
Сучасна шкільна форма більше нагадує діловий костюм, але за радянських часів дівчата носили один елемент, який зараз здається вкрай дивним

Калуш, зупинка Пушкіна. До автобуса “Калуш – Франківськ” підходить жіночка та зі сльозами на очах про щось просить водія…
Поверталася з Калуша до Івано-Франківська, гостювала у батьків

Залишити відповідь