Ми з Андрієм вже на повну готуємося до весілля, але є одна проблема — його прізвище. Моя родина все підтримує, а ось у родині Андрія почалися справжні баталії. Я не хочу змінювати своє дівоче прізвище, але вони вважають це неприпустимим. Мовляв, це не правильно і не нормально в 21 столітті.

Життя, Події України

Нещодавно Андрій зробив мені пропозицію. Це було так романтично! Кільце, вечеря, ті самі слова, яких так довго чекала. І, звісно, я сказала “Так!”

Ми ще не визначилися з датою весілля, але розмови про майбутнє вже почалися. Обираємо ресторан, складаємо список гостей та меню. Батьки допомагають в фінансовому питанні, бо хочемо дуже гарне свято влаштувати.

Здавалося, все ідеально, поки мова не зайшла про… прізвище. Раніше не задумувалася про ц

Андрій навіть сміється, що його прізвище нікому не подобається. Попукалов. В школі постійно дражнили, придумували кумедні прізвиська, і звісно, його це дуже ображало. Я можу зрозуміти його почуття, але…

Моє дівоче прізвище – Шевченко. Гарне, лаконічне, звучне та українське. І от зараз я повинна стати Попукаловою? Це просто не вкладається в голові. Андрій спокійно каже:

– Ну, після весілля ти станеш Попукаловою.

Я аж розгубилася:

– Попукалова? Справді?

– А що тут такого? Це наше родинне прізвище,  відповів він так, ніби це легке рішення.

І хоча я його дуже кохаю, всередині після почутого все перевернулося. Навіть уявити не могла, як замість гордої Шевченко стану… ну, ви зрозуміли.

Вирішила м’яко натякнути:

– А як щодо подвійного прізвища? Наприклад, Шевченко-Попукалова.

– Та ти що! Це ж куди його вписати? Паспорт тріщатиме, – засміявся Андрій.

Однак, нещодавно я вирішила поговорити про це з його родичами. Тоді вже було не до сміху…

“Що ти, а як же сім’я? Що скажуть люди? Ти не можеш не взяти його прізвище!” – розгнівалась свекруха, ніби я скоїла якийсь страшний злочин.

“Та що це за мода така, взагалі не можу зрозуміти, що за дурниці? Як так? Як тобі не соромно?” – кричала молодша сестра Андрія.

“Якщо ти його любиш, то чому не можеш взяти його прізвище? Ти що, хочеш, щоб він виглядав посміховиськом перед родичами?” – підтримала тітка.

І от я сиджу, розгублена, ледь не плачу, не знаючи, що сказати. Всі ці погляди, осуд, ну що це таке?

Знаєте, ніхто не розуміє, чому я така категорична. Андрій мовчав, лише якось винувато дивився в тарілку.

Коли ми залишилися наодинці, я прямо запитала:

– Чому це так важливо?

–  Мої батьки не зрозуміють. Для них це принципово. інакше тебе просто не приймуть в родину. І ти чуєш себе збоку? Ми чоловік та жінка, але маємо різні прізвища?

І тепер я не знаю, що робити. Я люблю Андрія, але змінювати своє прізвище на Попукалову…

Це ніби віддати частину себе. Може, ви підкажете, як знайти компроміс?

А як би ви вчинили на моєму місці? Брали прізвище Шевченко або ж все-таки стали Попукаловими?

AnastM

Залишити відповідь