На Київщині викрито двох лікарів на хабарі за вплив на МСЕК для отримання групи інвалідності

Події України
На Київщині викрито двох лікарів на хабарі за вплив на МСЕК для отримання групи інвалідності

19 Лис, 14:51

На Київщині викрито двох лікарів на хабарі за вплив на МСЕК для отримання групи інвалідності. Про це повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

«За процесуального керівництва органів прокуратури у трьох регіонах України викрито злочинні схеми, пов’язані з незаконним отриманням інвалідностей, що дозволяло призовникам уникати мобілізації та незаконно виїжджати за кордон», — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними Офісу Генпрокурора, на Київщині двоє лікарів районної лікарні за 12 тисяч доларів США запропонували чоловіку організувати вплив на членів МСЕК для отримання групи інвалідності. Медики розпочали фіктивне лікування пацієнта, проте були викриті під час отримання частини хабаря у сумі 3 тисяч євро.

«Під час обшуків у фігурантів вилучили значну кількість речових доказів, включаючи підроблені документи, облікові журнали та інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність, грошові кошти», — зазначили в Офісі Генерального прокурора.

Водночас в СБУ зазначили, що під час досудового розслідування було з’ясовано, що це були: завідувачка центру неврології та нейрохірургії разом із лікарем-травматологом однієї з лікарень. Після отримання грошей вони передавали фальшивки до центру медико-соціальної експертизи, де клієнтам «підтверджували діагнози» та призначали групу інвалідності.

Крім того, СБУ викрила шахрайську схему ще у Львові та в Одесі. Так, у Львові було вручено підозру колишній голові та трьом посадовцям МСЕК, в Одесі було затримано двох завідувачів відділень міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК. Для залучення клієнтів до цієї незаконної діяльності фігуранти використовували чотирьох безробітних, які шукали охочих скористатися цією схемою.

Всього було затримано 13 організаторів та учасників оборудок.

Наразі всім фігурантам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Читайте також: Преміальне котеджне містечко зведе під Києвом співвласник АТБ Геннадій Буткевич

Фото: Офіс Генерального прокурора, СБУ, поліція Київщини

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь