На Рамштайні складуть план обороноздатності України до 2027 року – Пентагон
Під час майбутнього 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня планують визначити оборонні спроможності України на підтримку розбудови надійних сил стримування до 2027 року.
Про це йдеться у заяві на сайті Міноборони США.
На Рамштайні визначать план обороноздатності України
Зазначається, що глава оборонного відомства США Ллойд Остін вирушить з Вашингтона до авіабази Рамштайн, Німеччина, де 9 січня проведе 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України (UDCG).
Як зазначають у Пентагоні, на цій знаковій зустрічі міністр Остін зустрінеться з міністрами оборони та вищим військовим керівництвом з усього світу, щоб обговорити нагальні потреби України на полі бою, довгострокові оборонні потреби, а також важливу координацію, яка здійснюється через коаліції сил і засобів.
Зустріч буде зосереджена на необхідності забезпечення безперервного постачання ключових сил і засобів, включаючи системи протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси і бронетехніку. А також на зусиллях щодо зміцнення оборонно-промислової бази.
Крім того, два високопоставлені представники Міноборони США розповіли, що під час 25-го засідання у форматі Рамштайн група коаліційних лідерів збереться, щоб визначити оборонні спроможності України на підтримку розбудови надійних сил стримування до 2027 року.
У Пентагоні нагадують, що UDCG, яку Остін заснував у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, є коаліцією близько 50 країн, які регулярно зустрічаються для обговорення безпекових потреб України.
В межах загальної UDCG існує коаліційна лідерська група, що складається з восьми коаліцій сил і засобів. Кожна коаліція представляє один з аспектів військових спроможностей України і очолюється щонайменше двома окремими країнами-членами НАТО.
Один з представників Міноборони США пояснив, що лідери цих коаліцій мають схвалити дорожні карти, які визначають потреби і цілі України у сфері військово-повітряних сил, бронетехніки, артилерії, розмінування, безпілотників, інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони, інформаційних технологій і морської безпеки до 2027 року.
За його словами, ці дорожні карти призначені для того, щоб дати можливість донорам планувати і підтримувати Україну в майбутньому.
Відповідаючи на запитання, чи існує занепокоєння щодо подальшої долі UDCG, якщо американська підтримка групи зменшиться після приходу до влади нової адміністрації 20 січня, посадовці підкреслили, що багатосторонній характер побудови Контактної групи з питань оборони України (UDCG) та її коаліцій допоможе зміцнити стійкість групи в майбутньому.
Підтверджуючи точку зору першого посадовця, другий високопосадовець Пентагона зазначив, що, хоча 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України буде останнім для Остіна, Міністерство оборони не “закриває” групу, і її робота продовжиться.
– Завдяки багатосторонній роботі, завдяки коаліціям сил і засобів і всьому тому, що ми зробили, я вважаю, що UDCG буде існувати в певній якості і надалі, незалежно від того, як саме буде діяти наступна команда, – сказав посадовець.
В Міноборони США нагадали, що з моменту заснування UDCG у квітні 2022 року США, їхні союзники та партнери виділили понад 126 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.
Нагадаємо, що раніше президент Володимир Зеленський говорив про те, що Україна на засіданні у форматі Рамштайн буде обговорювати із партнерами посилення протиповітряної оборони.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Міноборони США