На весіллі до матері нареченої підсіла дальня родичка нареченого і тихо, щоби ніхто не чув, мовила: «Шкода мені вашу Олену. Роман завжди був бабієм. В університеті жодної дівчини не пропустив. По секрету кажу. Мусите бути пильними».

Політика

Не любила вона Романа.

Молоді прожили рік, Оленка була на другому місяці.

Мама її збиралася до санаторію, бо мала певні проблеми, і вмовила доньку разом з нею поїхати. Відпустка для обох – це ж так зручно. І Роман теж у відпустку пішов, але відмовився їхати – категорично. Сказав, що давно планував відпочити у тихому сільському будинку. І жінки вирушили самі.

За пів дня можна потягом доїхати.

Дорогою до санаторію мама жартувала: «Ото твій Ромчик відпочине! Воля, ніхто над душею не стоїть. Друзі а, може, й подружки».

Не треба було цього говорити, щоб доньку не бентежити. Але декому важко мовчати: про що думають, про те і говорять. Такий характер.

Періодично молодята зідзвонювалися, і чоловік казав, що відпочиває. До лісу по гриби ходить – на зиму вистачить. Навіть навчився закрутки робити. І таких грибів, щоби посмажити, вдосталь.

Голос бадьорий, веселий.

Два тижні у санаторії. Мама дуже задоволена, і Оленці сподобалося. Повітря чудове, великий парк, все чисто, прибрано, персонал ввічливий.

Час повертатися. Зібралися і на вокзал. Мама задумалася, а потім почала готувати доньку: «Сусіди все розкажуть – я знаю. Але ти не переймайся, бо чоловіків не переробиш. Та я й сама розумієш, що має свободу. Напевно, веселився і друзі приїжджали».

Донька зітхнула, та нічого не сказала.

Мама продовжила: «Шила в мішку не втаїш. Мовчала я, але зараз скажу. Його тітка Валя мені на весіллі казала, що твій Ромчик бабій. Розумієш? Тож до всього будь готова. Головне – не засмучуйся, бо на дитину чекаєш».

Олена мовчала.

Мама далі: «З чимось можна й змиритися. Ти ж знаєш, на мій досвід зважай. Тільки одного хочу, щоб ти була спокійна, не хвилювалася. Я завжди поряд, завжди допоможу».

Поверталися так, щоби Роман нічого не знав. Зненацька застати хотіли, щоби не приготувався. Сказали, що будуть завтра, а самі сьогодні приїхали.

Обидві хвилювалися, і було помітно, що матір тривожиться сильніше за дочку.

Приїхали до міста, не зупинялися, а одразу в автобусі до свого будинку сільського поїхали.

Вийшли – йдуть. Душа чомусь в п’яти тікала. Що на них чекає? Боже, як страшно!

Про Романове життя до шлюбу мало що знали. Він мовчав, не розповідав: було й минуло, нащо згадувати?

І ось до хати підійшли. Двері відчинені, Ромка не видно.

У кімнатах чисто, немає сторонніх неприємних запахів. Брудного посуду немає.

Матір одразу до холодильника зазирнула: у сковорідці смажені гриби, у каструлі борщ. Речі не розкидані, на своїх місцях.

Не втрималася матір, навіть відро для сміття перевірила: нічого підозрілого.

Пішли шукати Романа. Знайшли на городі. Він, виявляється, новим парканом зайнявся.

Побачив жінок, випростався: «Парник впав на город сусіда. Я замовив матеріал, майже закінчив. Аби тільки погода не підвела».

І поцілував дружину: Як ти?

Тітка Валентина, коли дізналася, ніби зраділа, проте подумала: «Рік разом – мало. Ще себе покаже. Таких як він не виправиш. Бабія не переробиш».

Є люди, які завжди на щось погане чекають. Впевнені у поганому. І засмучуються, якщо все добре. А якщо вийде, як вони думали, то скажуть: Горбатого могила виправить. Ми завжди знали, що нічого путнього не вийде». І гірко зітхнуть, а в душі втішаться своїй далекоглядності.

Мама наступного дня до міста повернеться. Молодята залишаться, у них ще три дні, а потім на роботу.

Залишити відповідь