Начальник КП ШЕУ Дарницького району живе у квартирі неповнолітнього сина
12 Лис, 09:00
«Київщина 24/7» продовжує рубрику «Секрети декларацій». І під пильне око наших журналістів потрапили начальники комунальних підприємств «Шляхово-експлуатаційного управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них». Саме їхня діяльність напряму впливає на стан доріг, тротуарів, їхній поточний ремонт, наявність/відсутність пандусів і безбар’єрного простору, пішохідні переходи, стан зупинок громадського транспорту і т.д.
Тож хто з очільників комунальних підприємств найбагатший і про що зі своїх статків вони готові розповісти? Сьогодні про начальника комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційного управління з ремонту та утримання автомобільних шляхів та споруд на них» Дарницького району міста Києва.
Начальником КП ШЕУ Дарницького району міста Києва з жовтня 2022 року є Круценко Володимир Іванович. Останню декларацію чоловік подав 3 березня 2024 року. За звітний 2023 рік він отримав 697 365 грн, тобто 58 113 грн на місяць заробітної плати. У 2022 році він отримав 220 683 грн заробітної плати за три місяці роботи. Також він отримав 467 571 грн від КП «Київміськсвітло», де працював до призначення на нову посаду.
Нерухомість
З 2020 року посадовець проживає у квартирі у місті Києві, площею 48.6 кв.м, яка належить його неповнолітньому сину Круценку Миколі. Це єдина нерухомість, яку задекларував Володимир Круценко.
Грошові активи
Начальник КП ШЕУ Дарницького району міста Києва у 2023 році задекларував 961 998 грн готівкою.
Скандали, повʼязані із посадовцем
Нацполіція розслідує факти привласнення бюджетних коштів службовими особами комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення міста Києва «Київміськсвітло» спільно зі службовими особами ТОВ «Акорд» під час виконання будівельних робіт за бюджетні кошти. Зазначимо, що директором КП «Київміськсвітло» у 2017-2022 роках був Володимир Круценко.
Зокрема, у період з липня по грудень 2021 року між КП «Київміськсвітло» і ТОВ «Акорд» було укладено 4 договори підряду щодо капітального ремонту будинків, будівель та споруд майнових комплексів на вул. Машинобудівній, 38 і 40. Загальна вартість робіт за цими угодами мала скласти 19,9 млн гривень, але в результаті, за інформацією системи Prozorro, компанія-підрядник отримала близько 14,1 млн гривень за проведення цього капремонту.
Вже під час слідства правоохоронцям стало відомо, що обсяги та вартість цих робіт були завищені у порівнянні із фактично виконаними роботами та середньою ринковою вартістю будівельних матеріалів. Зокрема, за даними Нацполіції, будматеріали, що використовувались ТОВ «Акорд», були придбані у постачальників, які раніше закуповували ці матеріали за нижчими цінами і які є афілійованими з компанією-підрядником.
Крім того, Київська міська прокуратура спільно з ГУ ДФС у місті Києві у 2021 році провели обшуки в офісних приміщеннях підрядних підприємств в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом умисного ухилення від сплати податків під час проведення робіт з заміни освітлення в столиці на суму понад 12 млн гривень.
Згідно з матеріалами слідства, з метою завищення вартості робіт та подальшого отримання готівкових коштів (так звана схема «відкату»), підприємства за попередньою змовою зі службовими особами КП «Київміськсвітло», керівником якого був Володимир Круценко у 2017-2022 роках, провели фінансово-господарські операції з підприємствами з ознаками фіктивності, залучених нібито до субпідрядних робіт з освітлення столиці.
Авторка: Катерина Чабанюк.
Читайте також: Начальниця КП ШЕУ Шевченківського району під час війни придбала нову автівку
Фото: НАЗК, з відкритих джерел, Київщина 24/7.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.