“Найкраща реабілітація – бути зайнятим”: у Тернополі ветеран здійснив давню мрію і відкрив фастфуд

Суспільство
“Найкраща реабілітація – бути зайнятим”: у Тернополі ветеран здійснив давню мрію і відкрив фастфуд

Тернопільська міська рада реалізує програму підтримки ветеранів і членів їхніх сімей. Завдяки цій ініціативі ветерани отримують компенсацію витрат на придбання необхідного обладнання та створення власного бізнесу, повідомляє пресслужба ТМР.

У рамках програми в 2024 році реалізовано шість проєктів у різних сферах, серед яких роздрібна торгівля, громадське харчування, виробництво виробів із деревини та наукові дослідження. Завдяки цим ініціативам створено дев’ять нових робочих місць.

Одним із прикладів реалізації програми став ветеран російсько-української війни родом із Харківщини Андрій Явдошенко. Разом із дружиною вони відкрили фастфуд «Ілма» на проспекті Злуки, отримавши від Тернопільської міської ради компенсацію в розмірі 90 000 гривень. Ці кошти були витрачені на придбання кавової машини, гриля, витяжки та іншого необхідного обладнання. Наразі у закладі працює один найманий працівник.

«Після демобілізації ми з дружиною вирішили спробувати реалізувати давню мрію – відкрити мережу закладів харчування. Для початку відкрили одну точку, щоб перевірити свої сили. Навіть якщо не вдасться, буде краще спробувати, ніж потім шкодувати, що не зробили цього. Я взяв на себе всі технічні моменти – постачання, ремонт, обладнання, а дружина керує процесами на кухні. Це спільна справа, яка допомагає нам рухатися вперед і не зупинятися на досягнутому», – розповів Андрій Явдошенко.

До війни на Харківщині їхня сім’я мала стабільне життя: будинок, власний невеликий бізнес і гармонію. Але війна змусила починати все з нуля.

«Про допомогу від Тернопільської міської ради я дізнався випадково від знайомого. Подав заявку і отримав фінансування. Найкраща реабілітація – це бути зайнятим справою, мати ціль, спілкуватися з людьми й рухатися вперед. Так у тебе немає часу на негативні думки», – додає ветеран.

Загалом, у 2024 році Тернопільська міська рада компенсувала витрати ветеранів на суму 686 650 гривень.

Для прикладу, у рамках програми підтримки ветеранського бізнесу дружина ветерана війни Наталя Заставна разом із чоловіком у вересні відкрила магазин-франшизу “DUNA”, а ветеран Микола Микуляк, учасник бойових дій у зоні АТО та повномасштабної війни, відкрив у Тернополі магазин “Рибак. Ветеранська рибалка”. 

Залишити відповідь