Нацгвардія відхрестилася від нагородження медаллю мера Одеси Труханова

Політика

Нацгвардія не має відношення до нагородження мера Одесі медаллю «За відданість українському народові». Тим більше, що це ніяка не держнагорода.

Такий допис з’явився на Facebook-сторінці НГУ як реакція на повідомлення одеської мерії про нагородження мера Труханова медаллю від окремої штурмової бригади Національної гвардії України «Спартан».

Нацгвардія наголосила: відзнака, яку одна з її бригад вручила меру Одеси, не є офіційною нагородою і не є відомчою чи державною медаллю. Також НГУ вказує, що ініціатива щодо такого відзначення Труханова належить винятково «окремим особам із бригади».

Раніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відхилила апеляційну скаргу сторони обвинувачення на ухвалу ВАКС про застосування до міського голови Одеси Геннадія Труханова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 13,42 млн грн застави. Суд залишив без змін запобіжний захід.

У лютому 2018 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило міському голові Одеси Геннадію Труханову і ще трьом чиновникам мерії про підозру в привласненні і розтраті майна.Детективи Бюро встановили, що у вересні 2016 року мерія Одеси придбала в приватної структури будівлю, яке раніше належала ДП «Завод «Краян»», за 185 млн гривень. Сама структура на початку 2016 року придбала будівлю на аукціоні за 11,5 млн гривень, а отримані від мерії гроші «продавець» намагався перерахувати фіктивній компанії, керівник якої перебуває в зоні АТО.

У зв’язку зі зловживаннями, порушене кримінальне провадження за ч.5 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

14 лютого 2018 року Геннадія Труханова затримали в аеропорту «Бориспіль» і вручили йому підозру за вищезазначеною справою. 15 лютого 2018 року суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Однак суд відмовив у проханні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) усунути Труханова від виконання обов’язків мера Одеси. Пізніше йому дозволили виїзд за кордон.

30 травня 2018 року САП і НАБУ завершили слідство у справі. Прокурори ухвалили рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акту.

6 березня 2019 року НАБУ закрило кримінальне провадження стосовно заводу «Краян». Рішення було прийняте внаслідок скасування Конституційним судом статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Однак у лютому 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок одеським чиновникам на чолі з мером Геннадієм Трухановим. ВАКС повторно розглядає справу.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь