Наука для всіх: як в Івано-Франківську відбудеться тиждень науки

Війна

IMG 5816Нова Енергія запрошує дітей, батьків та навчальні заклади долучитися до міжнародного Тижня Науки з 10 по 16 листопада. Це серія науково-популярних безкоштовних

подій від команди наукового містечка.

1. Сімейний день науки

  • 10 листопада (неділя), 14:00 – 16:00
  • для прихильників цікавої науки від 5 до 105 років
  • безкоштовно, реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/uKGp6Ld3LnbZFHieA

Програма події:

👉🏻14:00 – 15:00 – відкритий музейний зал: понад 30 інтерактивних експонатів, з якими можна взаємодіяти, крутити, досліджувати – відчути себе справжніми науковцями

👉🏻15:00 – 16:00 – Наук-поп лекція для дітей та батьків “Чорні діри та інші екзотичні об’єкти космосу”. Чи знаєте ви, що чорні діри можуть бути як великими, так і маленькими? І не всякий транзієнт — це пульсар. Існують навіть магнетари — пульсари з надзвичайно потужним магнітним полем. Якщо вам здається, що про космос відомо вже все, то ви будете здивовані. Це науково-популярна лекція для дітей та батьків – долучайтеся, щоб дізнатися більше про загадкові об’єкти нашого Всесвіту та те, чого ми про них ще не знаємо. Лекторка – Анастасія Скорик, дослідниця, радіоастроном, кандидат фіз.-мат. наук., популяризаторка науки

2. Майстер-клас “Інженерія роботів”

  • 14 листопада (четвер), 16:00 – 17:30
  • для дітей 7-10 років 
  • безкоштовно, реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/uKGp6Ld3LnbZFHieA

Зберемо одномоторного робота та навчимо як його запрограмувати на виконання місії “Ремонт ГЕС”. До 10-ти дітей в групі.

3. Майстер-клас “Метеостанція”
15 листопада (п’ятниця), 15:00 – 17:00

Навчимо як зібрати прототип метеостанції, скласти програму та відтестувати її роботу. Мова програмування microPython (версія Python для мікроконтролерів). Діти отримають вміння опрацьовувати сигнали з різноманітних датчиків та виводити показники на екран. До 8-ми дітей в групі.

4. Майстер-клас “Інтернет речей”

  • 15 листопада (п’ятниця), 17:15 – 19:15

Відкриємо для дітей світ Інтернету речей (IoT) — коли керування звичайними побутовими “речами” стає можливим через Інтернет (концепція “розумного будинку”). На МК діти створять пристрій сигналізацї для дому. Познайомляться з роботою MQTT – одним із найпопулярніших мережевих протоколів для обміну повідомленнями між пристроями. Ми навчимося програмувати мікроконтролер, реєструвати MQTT брокера та налаштовувати сигналізацію для ефективного використання. До 8-ми дітей в групі.

5. Майстер-клас “Програмуємо домашнє світлове шоу”

  • 16 листопада (субота), 16:00 – 18:00
  • для дітей 11-16 років 
  • безкоштовно, реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/uKGp6Ld3LnbZFHieA

Адресна світлодіодна стрічка — це популярне рішення для сучасного освітлення в домі. Дитина навчиться програмувати мікроконтролери для керування такими стрічками, створювати ефекти та налаштовувати світло під музику. Ці навички відкривають можливості для дизайну інтер’єру та творчих проєктів вдома. Допоможемо зібрати, запрограмувати і відтестувати виріб. До 8-ми дітей в групі.

6. Форум розвитку шкільної освіти

  • дата/час узгоджується
  • вхід тільки для освітян та запрошених партнерів Нової Енергії, ЗМІ
  • Об’єднає експертів та лідерів думок для обговорення останніх тенденцій, викликів та перспектив у сфері розвитку освіти та залучення грантових інвестицій. Також буде нагороджено грантами навчальні заклади області за активну участь у популяризації науки серед молоді в рамках ініціативи “Гранти для ліцеїв та гімназій від Нової Енергії”. Для групи дітей ГО «Дружина Воїна» під час події відбудеться прем’єра наукового шоу звуку «Акустика».

Локація усіх подій –  Наукове містечко Нова Енергія (ІФ, вул. Коновальця, 35, 0-й поверх УКД). Це соціальний проєкт, що вже 8 років закохує в науку. Інтерактивний музей, наукове шоу блискавок та хімічне шоу вогню, наукові табори і ІТ-курси для дітей.

В цьому році команда науковців відкриває перше в Україні наукове шоу, присвячене звуку. Під час Тижня науки відбудеться його прем’єра. Щороку у всесвітній день науки (10 листопада) Нова Енергія відкриває двері музею для всіх охочих. У 2024 вперше формат включає цілу серію науково-популярних подій, тож долучайтеся! 

Читайте нас у тг

Залишити відповідь