“Не вистачає мізків і навичок”. Прокопенко розкритикував підхід до зведення фортифікацій на фронті
Командир 12-ї бригади спеціального призначення Національної гвардії Азов Денис Прокопенко прокоментував проблеми зі зведенням фортифікацій на фронті. Він зауважив, що деякі офіцери “перестали думати”.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Останнім часом доволі часто спекулюють на темі фортифікаційного обладнання рубежів оборони: „Крадуть гроші!“, „Немає техніки!“, „Не вистачає ресурсів!“, „Не вистачає людей!“. Не вистачає мізків і навичок», — вважає військовий.
За його словами, протягом 2024 року Азов проводив стабілізаційні дії на Лиманському та Торецькому напрямках. Проте, отримуючи нові позиції, бригада виявляла, що «проблема значно ширша та багатогранніша, ніж просто відсутність людського або технічного ресурсу».
В одному з випадків довелося міняти «солянку підрозділів із мертвонароджених бригад».
«У другому випадку, в прямому сенсі слова, я порадив одному із комбригів закопати безглуздо вириті опорні пункти, але він цього не зробив. Через короткий проміжок часу вони були втрачені та послужили чудовим укриттям для противника», — зазначив Прокопенко.
В третьому випадку система оборони була відсутня як така, каже військовий. Він зауважив, що це були 2023−2024 роки, а зараз є і техніка, і ресурси, і наймають будівельні компанії.
«В чому полягає проблема? Відповідь дуже проста. Офіцери перестали думати: або не навчили, або за них „подумали“ люди, які не виходили на рекогностування місцевості того рубежу і на гарматний постріл! Навіть при наявності ресурсу, не знаючи фундаментальних азів організації та побудови оборони (де і як копати?), стійкості не буде», — пише командир Азову.
Прокопенко вважає, що «дуже скоро» всі ці ресурси росіяни перетворять на попіл.
«Вони не виконають свою функцію захисту та збереження життя особового складу, уявний рубіж оборони перетвориться на прохідний двір», — підкреслив військовий.
Також Прокопенко запропонував офіцерам безкоштовні інструкторські-методичні заняття на власних прикладах по фортифікаційному облаштуванню рубежів оборони та організації оборонного бою.
Проблеми з будівництвом фортифікацій в Україні — що відомо
13 грудня 2024 року заступник начальника інженерних військ командування Сил підтримки Володимир Гусар спростовував проблеми з будівництвом фортифікацій.
За його словами, військові частини та підрозділи, які перебувають на передовій і здійснюють будівництво фортифікацій, забезпечені всіма необхідними матеріалами. Він також зазначив, що фортифікації будують і на інших рубежах.
У той же час 10 грудня видання Financial Times писало, що українські правоохоронці відкрили 30 кримінальних справ за фактами можливого розкрадання на будівництві фортифікацій, загальні збитки від якого оцінюються в 483 млн доларів (20,1 млрд грн). Видання також повідомляло, що будівництво ускладнюється затримками і відсутністю координації.
У листопаді член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в інтерв’ю Radio NV зазначав, що ситуація з побудовою фортифікацій складна, заплутана та строката: є місця, де їх ефективно будують, але є місця, де фортифікаційні споруди зводять хаотично і незрозуміло.
Фахівець із комунікацій Олександр Солонько розповідав, що під час будівництва фортифікацій Україна робить системні помилки, яких не робить Росія, зокрема доволі часто вхід до фортифікаційних споруд не замаскований, що наражає військових на небезпеку.
4 січня військовий розвідник із позивним Пілігрим в інтерв’ю Radio NV назвав ситуацію з фортифікаціями на Покровському напрямку «саботажем». Він висловив упевненість у тому, що гроші на побудову цих фортифікацій «списали», а також нагадав про відео, на якому видно, як у Мирнограді «валяються зуби дракона, просто на купі».
Нагадаємо, у 2019-му році охоронець Ігоря Коломойського Максим Донець був призначений начальником особистої охорони президента Володимира Зеленського та поступив на державну службу. Минуло три роки, і у березні 22-го Донець отримав звання бригадного генерала.
Діліться у соцмережах: