«Невдахи року»: рейтинг Politico очолив путін. Компанію йому склали Асад, Орбан, Макрон та Шольц
Російський диктатор володимир путін третій рік поспіль перемагає у номінації «Невдаха року» від Politico. Цього разу до списку також потрапили президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр Угорщини Віктор Орбан та сирійський диктатор-втікач Башар Асад.
Редакція Politico нагадала про путінську обіцянку «взяти Київ за три дні».
«Що ж, у 2024 році справи продовжували йти погано, оскільки Україна не лише стримувала російські атаки, але й захопила шматок російської території під час Курської наступальної операції», – йдеться у матеріалі.
Крім того, російська економіка стикається з перегрівом через високу інфляцію та постійний дефіцит робочої сили. путін втратив вплив у Сирії (а водночас і доступ до Африки) через крах режиму Асада. Рік для Москви завершився тим, що вона була змушена перепрошувати за збиття азербайджанського цивільного літака, хоч і не визнає своєї провини.
Ситуація далека від ідеальної, підсумовують у Politico.Наступним за списком йде Орбан, якого журналісти схарактеризували як «найкращого друга путіна». Звання «невдахи» він отримав через те, що його 14-й рік при владі збігся з поглибленням економічних негараздів і підйомом Петера Мадяра, лідера опозиції, який має намір кинути виклик Орбану на виборах 2026 року.
Колишній сирійський диктатор Асад завершив рік у принизливому становищі, зазначає Politico: його країна опинилася під контролем колишніх ворогів, а сам він втік до Москви.
«Водночас він стверджував, що зробив це не з власної волі, а також зіткнувся з чутками про бажання його дружини розлучитися, які Кремль поспішив спростувати», – нагадують журналісти.
Завершує список «невдах» тандем Макрон – Шольц.
Politico зазначає, що для Макрона 2024 рік видався суцільною низкою невдач: від поразки його партії на виборах до Європарламенту до дострокових виборів, які лише посилили позиції ультралівих і ультраправих партій у Франції.
«Ці труднощі завершилися крахом двох урядів за рік, а третій, можливо, ще попереду», – розмірковують у редакції.
Шольцу ж довелося ще гірше, додають там: після розпаду керівної коаліції, яка й так працювала нестабільно, він змушений був оголосити дострокові вибори.
Ситуація ускладнилася ще більше, коли їхні невдачі не тільки підірвали позиції обох політиків, а й серйозно послабили франко-німецький союз — основу європейського проєкту.
Нагадаємо, Німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що російський президент володимир путін зазнав поразки в Україні та не досяг своїх цілей.
Раніше Німеччина виступила з ініціативою щодо зміцнення протиповітряної оборони України. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попросив свою швейцарську колегу Віолу Амхерд поставити Києву систему Patriot.
Європейські країни мають наслідувати приклад Німеччини та надати Україні більше систем ППО Patriot. Про це заявила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксе.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.