Незламні: спортсмени Києва та області, які прославили Україну під час війни та їхні досягнення у 2024 році
Ексклюзив
2 Січ, 09:00
Завершився 2024 рік, третій рік війни, коли українці сміливо протистоять агресії ворога на всіх фронтах. Але, попри важкі часи, багато спортсменів продовжують готуватись, виступати на змаганнях та показувати вражаючі результати. Вони стали символом незламності та відваги, оскільки їхні досягнення на світовій сцені є виразом стійкості українського народу та його прагнення до перемоги.
Журналісти «Київщина 24/7» зібрали розповідь про видатних особистостей столиці та області, які навіть в умовах війни продовжують розвиток українського спорту та прославляють Україну на міжнародній арені.
Ірина Коляденко – бронзова призерка Олімпійських ігор у Токіо, дворазова чемпіонка Європи, призерка чемпіонатів світу з вільної боротьби. Спортсменка принесла Україні п’яту срібну медаль Олімпійських ігор 2024 року, посівши друге місце у змаганнях з вільної боротьби у ваговій категорії до 62 кг.
Цікаво відзначити, що у першому ж дні змагань у Парижі Коляденко здобула три перемоги і вперше у своїй кар’єрі потрапила до фіналу за олімпійське золото.
Однак одним з найяскравіших моментів стала її перемога в півфіналі, де вона взяла реванш за поразку на Олімпійських іграх 2020 року, переконливо перемігши лідерку турнірної сітки, представницю Киргизстану Айсулуу Тинибекову, а вже у фіналі Коляденко зустрілася з японською борчинею Сакурою Мотокі. Віцечемпіонка світу в перший день змагань виграла три поєдинки достроково.
Жан Беленюк – спортсмен ЦСК ЗС України, а також багаторазовий чемпіон світу і Європи, чемпіон Олімпійських ігор у Токіо 2020,срібний 2016 та бронзовий призер Олімпійських ігор 2024, перший в історії України борець, що виграв три медалі на Олімпійських іграх, чемпіон і срібний призер Європейських ігор 2015, 2019, бронзовий призер Універсіади 2013. Заслужений майстер спорту України. Заслужений працівник фізичної культури і спорту України 2024.
Проте, саме 2024 рік – став завершальним в його кар’єрі спортсмена. Він красиво її закінчив здобувши бронзу на Олімпійських іграх 2024 року, а після перемоги українець станцював переможний гопак. Його медаль стала десятою для України на Олімпіаді.
Після завершення свого останнього поєдинку Жан Беленюк символічно зняв борцівки та поклав їх у центр килима, що стало яскравим жестом про завершення його спортивної кар’єри. Глядачі на арені в Парижі віддали йому шану, аплодувавши стоячи, що стало гідним визнанням його досягнень та внеску в спорт.
Ірина Геращенко – бронзова призерка літніх Олімпійських ігор 2024 року, бронзова призерка чемпіонату Європи 2024 року та срібна призерка чемпіонату Європи у приміщенні 2021 року.
Зокрема, Геращенко повідомила, що наразі завершила змагальний сезон. Її результати просто вражаючі. Вона здобула вісім медалей, посіла четверте місце в рейтингу Діамантової ліги (25 очок). Крім того, спортсменка увійшла до ТОП-5 світового заліку World Athletics, підтвердивши свою високу форму та стабільність у міжнародних змаганнях.
«Це був справді дуже важливий турнір для мене. Фінал Діамантової ліги — це справді вражає, і я дуже щаслива закінчити його третьою. Завершила свій зимовий сезон з травмою і зараз не відчуваю болю, завдяки чому мала чудовий рік. З нетерпінням очікую на повернення додому в Україну, щоб провести деякий час з сім’єю», — сказала Геращенко.
Однак, не лише на Олімпіаді наші спортсмени показали феєричні результати. На Чемпіонаті Європи спортсмени також зайняли призові місця, отримали медалі та показали себе на повну.
Так, на чемпіонаті світу з греплінгу спортсмени з Київщини здобули чотири медалі. Медальний залік молодіжної збірної Київщини, яка взяла по нагороді у кожному розділі:
- срібло — Ілля Святун, 58 кг, розділ ноу-гі серед дорослих;
- бронза — Олександр Гуляєв, 71 кг, грепплінг-гі серед дорослих;
- срібло — Єгор Тарасенко, 54 кг, U-17;
- бронза — Анна Капелюшна, 48 кг, U15.
Єгор Тарасенко — став віцечемпіоном світу в категорії U-17 UWW. Крім того, на чемпіонаті світу з греплінгу спортсмен здобув срібну медаль на чемпіонаті.
Відомо, що вихованця Київської обласної ДЮСШ, до чемпіонату світу з грепплінгу підготував тренер Максим Морозенко.
Олександра Кононова — триразова чемпіонка Зимових Паралімпійських ігор 2010. Заслужений майстер спорту України.
Зазначимо, що чемпіонат світу з парабіатлону серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату відбувся у Фінляндії. Саме на цьому чеспіонаті спортсменка виборола титул віцечемпіонки світу у персьюті, клас стоячи. А також посіла четверте місце в індивідуальних змаганнях серед жінок в гонці на 12,5 км, клас стоячи.
Іван Ющенко — здобув перемогу на Чемпіонаті України з панкратіону, який проходив у Чернівцях.
У 2023 році втретє став чемпіоном світу з ММА (зі змішаних бойових мистецтв) серед молоді у ваговій категорії 70.3 кг. Звернемо увагу, що на шляху до медалі Іван Ющенко провів п’ять поєдинків і у всіх здобув перемогу.
Цікавий факт, що на цих змаганнях брали участь спортсмени більш ніж з 40 країн світу.
Та і в 2024 році спортсмен показав клас та здобув перемогу на змаганнях. Аби перемогти, він провів чотири поєдинки й у всіх здобув перемогу. Проте, як зазначив сам чемпіон, один з найважчих поєдинків був фінальний.
«Чемпіонатом я задоволений, як і фінальним результатом. Крайній поєдинок був потужним, адже суперник був дуже сильний. Але все пройшло без травм, тому і морально і фізично я почуваюсь добре», – розповів Іван Ющенко.
Також відомо про студентку Державного податкового університету Анастасію Чижевську. Вона на Чемпіонаті Європи з дзюдо U-23 виборола срібло. Всі свої медалі Анастасія присвячує татові та Україні.
Цікаво зазначити, що чемпіонка Кубка Європи з дзюдо, трикратна чемпіонка України, майстриня спорту України міжнародного класу вже вдруге переживає війну: у 2014 році вона переїхала з рідного Луганська в Ірпінь, куди 2022-го вдерлися російські військові.
«Влітку 2022 року, під час тренувань у таборі Olympic Dreams в Греції, я дізналася про трагічну загибель батька, який з першого дня пішов добровольцем у лави ЗСУ. Саме він привів мене у дзюдо, коли мені було 8 років, а сьогодні через призму дзюдо я відчуваю наш із ним зв’язок. Тренери і команда проєкту підтримали мене у найскрутніший момент, і думаю, сьогодні я стала набагато сильнішою», — поділилася вона.
Звісно, це далеко не всі спортсмени, які зробили прорив в українському спорті та показали силу українського народу. Але попереду 2025 рік, в якому, сподіваємось, буде ще більше нових досягнень та найголовніше — Перемога!
Читайте також: Київська область вдруге поспіль визнана найкращим регіоном у впровадженні проєкту «Активні парки»
Фото: з відкритих джерел, ілюстративне
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.