Очищувач повітря: запорука здоров’я чи рекламний хід

Життя

Дедалі частіше в рекламі на TV і теренах інтернету можна побачити цікавий прилад, покликаний покращувати атмосферу в приміщенні. Йдеться про очищувач, який, якщо вірити продавцям, буквально перетворює загазовані повітряні маси на чисте, гірське повітря. Звучить заманливо, чи не так? Тим паче що науково доведено: від довкілля та екології безпосередньо залежить людське здоров’я. У статті ми розбираємося, чи дійсно очищувач повітря вартий своїх грошей і з чим конкретно він здатний впоратися.

Як працює очищувач повітря

Повітря в сучасних мегаполісах залишає бажати кращого. Високий рівень загазованості, формальдегідів, пилу, патогенних бактерій негативно впливає на самопочуття дорослих і дітей. Особливо сильно це відчувають астматики й алергіки, а також малюки, які частіше за інших хворіють на бронхіти та подібні захворювання. Чи здатен допомогти впоратися з проблемою очищувач повітря? Так! Сучасні прилади можуть відфільтрувати повітряні маси від різних типів забруднювачів: від волосся і шерсті тварин до невидимих людському оку бактерій. Системи фільтрації різняться: одні прилади справляються тільки із затримкою великих частинок, інші (наприклад, очищувачі повітря Xiaomi) видаляють до 99,97% всіх шкідливих елементів. Перед покупкою важливо уважно вивчити опис пристрою, щоб зрозуміти, з якими саме завданнями він впорається.

Різновиди фільтрів

Можна виділити п’ять основних видів фільтрів:

  1. Грубого очищення. Спрямований на боротьбу з найбільшими фракціями сміття. Він затримує клапті пилу, ворс і волосинки, шерсть і подібні забруднювачі. Це базове очищення, яке є у всіх приладах.
  2. Вугільний. Завдяки активованому вугіллю бореться з неприємними запахами. Поглинальні компоненти вбирають, немов губка, сторонні аромати, а також летючі гази.
  3. Тонкого очищення НЕРА. Вважається одним з найефективніших. Він здатний видалити з повітряних мас найдрібніші частинки, від бактерій і мікроорганізмів до пилку рослин.
  4. Електростатичний. Надає дезодорувальний ефект, нейтралізує шкідливу дію токсичних елементів і насичує повітря корисними іонами.
  5. Фотокаталітичний. Руйнує патогенні бактерії та мікроорганізми шляхом ультрафіолетового випромінювання.

Найбюджетніші моделі з фільтром грубого очищення справляються з базовими завданнями, але цього недостатньо, якщо є особлива потреба в чистому повітрі. Алергікам, астматикам і людям у групі ризику краще придивитися до більш прогресивних моделей, у яких встановлено фільтр НЕРА. Щодо вугільного, іонного і фотокаталітичного, то їхня наявність може стати приємним бонусом, але переплачувати за них зовсім не обов’язково. Вибирайте з розумом, і тоді очищувач повітря точно порадує вас і подарує гарне самопочуття.

Залишити відповідь