Офіс омбудсмена та Міноборони боротимуться з випадками “бусифікації” – Лубінець

Події України
Фото: УНІАН

Омбудсмен Дмитро Лубінець разом із міністром оборони Рустемом Умєровим обговорили питання прав військових, мобілізації та додаткового захисту родин зниклих безвісти та полонених.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини повідомив у Telegram.

Правовий захист військових

Під час зустрічі сторони зосередили увагу на захисті прав військовослужбовців і членів їхніх сімей.

Лубінець зазначив, що у 2024 році його команда працювала над питаннями правового захисту в секторі безпеки та оборони. За цей час Офіс уповноваженого отримав близько 30 тис. звернень, з яких майже 4 тис. надійшли від військовослужбовців.

– Кожне право, кожне звернення – це не абстракція. Це те, на що ми реагували, поновлювали права, здійснювали моніторингові візити, зокрема до військових частин, ініціювали зміни до законодавства, щоб у наших воїнів було більше гарантій дотримання їхніх прав, – зазначив Лубінець.

Інше важливе питання, яке обговорювали під час зустрічі, стосувалося мобілізації та випадків так званої “бусифікації”. Омбудсмен додав, що спільно з Міноборони планується активна робота для повного викорінення таких явищ у майбутньому.

Підсумки зустрічі

Омбудсмен та міністр оборони узгодили такі дії:

  • найближчим часом будуть розроблені та внесені пропозиції щодо додаткового захисту сімей, чиї близькі зникли безвісти або потрапили в полон;
  • міністр оборони запропонував низку ініціатив для вдосконалення процесів рекрутингу, які отримали підтримку від омбудсмена;
  • Умєров запевнив, що кожен випадок порушення прав військовослужбовців буде розглядатися військовою службою правопорядку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше омбудсмен зазначав, що випадки так званої “фізичної бусифікації” – силового затягування чоловіків призовного віку до автобусів працівниками Територіальних центрів комплектування – почали зменшуватися.

Залишити відповідь