ООН порівняла Україну та РФ у порушеннях прав людини на війні: Лубінець не згодний
ООН опублікувала доповідь, в якій зазначені порушення прав людини в Україні під час війни.
Київ висловив незгоду з певними висновками, зокрема щодо порівняння масштабів порушень, скоєних Росією та Україною. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.
Україна закликає ООН до уточнень у доповіді
Омбудсмен зазначив, що він ознайомився із доповіддю ООН, в якій розглянуто порушення прав людини в Україні в умовах війни.
Документ серед іншого фіксує систематичні злочини Росії, такі як атаки на цивільну інфраструктуру, страти, катування українських військовополонених та незаконне захоплення майна на окупованих територіях.
Уповноважений з прав людини у ВР зазначив, що окремі висновки ООН щодо порушень, скоєних Україною, є хибними.
– Категорично не погоджуюся з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом омбудсмена, – наголосив Лубінець.
Факти ймовірних катувань російських військових перевіряються
Він звернув увагу на те, що у доповіді згадуються випадки катувань російських військовополонених на транзитних пунктах в Україні. Однак омбудсмен нагадав, що ці факти розслідуються Офісом генерального прокурора.
Те, що розслідування триває, зазначили також у Коордштабі, Генштабі ЗСУ та Міністерстві оборони.
Лубінець наголосив, що Україна дотримується норм Женевської конвенції щодо умов утримання російських полонених.
За його словами, це підтверджують регулярні перевірки спеціальних дільниць та таборів, які здійснюються представниками громадських організацій та Офісу омбудсмена.
ООН порівнює порушення, скоєні Росією та Україною
За словами Лубінця, ООН намагається рівняти масштаби порушень з боку України та Росії.
– Однак, ми всі бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, відмовляли у належній медичній допомозі. Вони повертаються додому з травмами, які інколи є несумісними з життям, – наголосив омбудсмен.
Він також висловив незадоволення тим, що ООН закликає обидві сторони конфлікту дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права, хоча Україна забезпечує доступ міжнародним організаціям до своєї території, тоді як Росія цього не робить.
Нагадаємо, в Україні вступили в силу законодавчі зміни, що забороняють діяльність релігійних організацій, пов’язаних з РПЦ та подібними структурами в РФ.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Це викликало критику з боку ООН, однак Україна твердо стоїть на позиції, що такі кроки необхідні для захисту держави.