Оптимізму поменшало: чого очікують українці у 2025 році
Українці очікують, що загалом 2025 рік стане скоріше кращим, ніж 2024-й. Проте вони прогнозують погіршення щодо економічної ситуації в Україні у наступному році.
Про це йдеться в опитуванні Очікування населення від 2025 року, проведеному Центром Разумкова спільно з Gallup International протягом 2 – 5 грудня.
Чого очікують українці у 2025 році
Загалом оцінки щодо майбутнього стали менш оптимістичними. За результатами опитування, очікування українців у 2025 році є дещо гіршими, ніж були минулого року.
Близько 45% українців очікують, що 2025 рік буде кращим. Ще 27% побоюються погіршення, а 20% вважають, що він буде таким самим. Проте 8% не визначилися, які мають очікування щодо наступного року.
Згідно з результатами опитування, оцінки змістилися до більш песимістичних очікувань.
Минулого року 51% респондентів мали позитивні очікування (на 6% більше, ніж минулого року), а 17% – негативні (на 10% менше, ніж минулоріч).
Водночас Україна займає 15 місце серед країн з найбільш позитивними очікуваннями від 2025 року.
Найбільш оптимістичними є українці, старші за 65 років. Серед них – близько 54% мають оптимістичні очікування щодо наступного року.
Проте молодь віком 18-24 роки переважно не очікує на зміни. З них 33% опитаних вважають, що 2025-й буде таким самим, як і 2024 рік.
Економічне становище українців
Як зазначено в опитуванні, очікування українців частково залежать від фінансового становища. Чим більш забезпечені люди – тим менше вони вважають, що буде погіршення ситуації.
На економічні труднощі очікують близько 63% українців. У процвітання вірять лише 13%, а 20% – не очікують змін. Водночас ще 5% вагаються з тим, як відповісти на це запитання.
Якщо порівнювати з минулим роком, очікування щодо економічного становища в Україні погіршилися. Тоді близько 17% сподівалися на фінансове процвітання, 52% – прогнозували труднощі, а 29% – не очікували змін.
Варто зазначити, що саме молодь віком від 18 до 24 років демонструє найвищі позитивні очікування.
Що відомо про опитування
Аудиторія: українці від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній мобільний зв’язок.
Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1 тис. респондентів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.