– Оце так подарунок на Новий рік! – Коли чоловік прийшов і повідомив мені новину, я заплакала. Таких свят у нас ще не було
До Нового року залишилось два дні, а я ще зовсім нічого не купила. Все чекала, коли чоловік гроші принесе. Я в декреті з другою дитиною, зовсім мені не просто. Лишень на Юру й можу розраховувати. Та він прийшов геть засмучений.
– Що сталось? Ми можемо піти за продуктами нарешті?
– Ні, не можемо.
– Чого це?Ти отримав нарешті зарплату?
– Отримав, але мусив віддати все.
– Кому?
– Колезі, Павлу, я в нього позичив.
– Нащо?
– Тут така річ, що я хотів заробити. Всі зараз кажуть про криптовалюту, мені один експерт запропонував дуже вигідно вкластися. Я повірив і дав йому гроші. Та потім він зник. І зараз грошей зовсім нема, ще й борг залишився.
Я не знала, що робити. Як усе це дітям пояснювати. Ми навіть подарунків нормальних не мали. Довго я думала. А тоді прийшла мені в голову одна ідея:
– А може влаштуємо дітям пригоду?
– Яку?
– Поїхали до моєї тітки в село, там бабусина хата, пічка, ліс. Нехай діти хоч побачать, як воно живеться й святкується в селах. Там якраз Василя, Маланка буде!
– Так, а ми їй там потрібні? Вона ж не кликала.
– Кликала багато років, а ми все відмовлялись. А зараз сюрприз зробимо.
Ми зібралися, сіли на автобус і поїхали в село. У мене був сервіз, який я охоче взяла в подарунок тітці. А ще хустку гарну. І ось ми прийшли в двір:
– Сюрприз! Можна щедрувати!
Очі тітки засяяли. Вона ж живе сама, двоюрідний брат за кордоном, моєї мами вже нема.
– Боже, яке щастя!
Наступного дня ми разом зустріли Новий рік, а ще щедрували, маланкували. Діти були в захваті. Охоче перевдягалися, ще й з сусідськими хлопцями познайомились.
– А наступного року ми приїдемо?
– А нащо чекати цілий рік? Приїжджайте на Великдень! – сказала тітка.
А коли почали назад збиратися вона зібрала мені цілу торбу продуктів.
– Доню, я ж все розумію! Життя зараз не просте. Як потрібна допомога – завжди звертайся!
Це були казкові свята, без телевізорів і зайвої міської метушні. Раджу всім згадати, як в селах гуляють. Там завжди цікавіше і душевніше. Згодні?