Пам’ятки Київщини: Музей «Становлення української нації»

Події України

Пам’ятки Київщини

музей

8 Січ, 18:00

Музей «Становлення української нації» – це сучасний інноваційний музей у Києві, який є інтерактивним та дуже реалістичним, що допомагає відвідувачам та туристам комплексно ознайомитися з історією України.

Мета музею — показати ключові етапи формування української нації, героїв минулого та сучасності, а також культурне багатство нашої країни.

Історія музею

Цей музей існує не так давно, його було засновано 6 жовтня 2017 року. Його засновником є Галан Валерій Васильович.

Валерій Галан — український підприємець, спортсмен, меценат і громадський діяч, який реалізував унікальний культурний проєкт — Музей «Становлення української нації».

Валерій родом із Буковини, проте вже багато років живе у Києві. Ідея музею народилася з його бажання змінити ставлення до української історії та зробити її цікавою для різних поколінь. Галан особисто керував створенням експозицій і процесом виготовлення воскових фігур, співпрацюючи з істориками та майстрами.

В розробці експозиції музею та її наповнення брали участь 37 науковців, 40 наукових організацій, 53 музеї, серед яких більшість культурні та громадські організації.

Свої ж двері для відвідувачів музей відкрив у серпні 2019 року.

Унікальність музею

Музей «Становлення української нації» вирізняється використанням найсучасніших технологій, які перетворюють історію на захопливу подорож у часі. Тут представлені 100 фігур видатних українців — від Княгині Ольги до Джамали. Кожна скульптура є результатом майстерної роботи, що враховує історичну достовірність і художню досконалість.

За 1,5–2 години відвідувачі можуть пройти крізь 1500 років історії України, занурившись у 25 сюжетів, що об’єднані спільною ідеологічною лінією та історичними подіями. Кожна інсталяція супроводжується інтерактивним аудіо- та відеоконтентом, спеціальними ефектами, що в свою чергу передають атмосферу тодішньої епохи.

Музей використовує інноваційні засоби подачі інформації, зокрема: діорами, мультимедійні стенди, інтерактивні мапи, екрани, голограми та тачскріни. Медійні гіди розмовляють 8 мовами, що робить музей відкритим для міжнародної аудиторії.

Для дітей створені окремі стенди, де інформація подана в адаптованому та легкому для запам’ятовування форматі. Крім того, є зони для фотографування, відпочинку, кафе та сувенірна крамниця.

Роль музею

Музей «Становлення української нації» сформував перед собою чітку мету та виконує важливу місію — формує повагу до історії та культури України, сприяє вихованню патріотизму та свідомого ставлення до національної спадщини. Його діяльність спрямована на об’єднання нації навколо спільного історичного минулого, створення орієнтирів для розвитку суспільства та популяризацію досягнень України на світовій арені.

Основна мета музею — виховати громадян у дусі любові до своєї Батьківщини, розвинути повагу до традицій і культурної спадщини, а також сприяти відродженню гідності в складний для країни час. За допомогою сучасних технологій музей висвітлює історичні події, традиції та роль українців у розвитку європейської цивілізації.

Музей також прагне донести історичні факти про велич українського народу не лише до співвітчизників, але й до іноземної аудиторії, сприяючи міжнародному розумінню унікальності України. Він спонукає відвідувачів брати відповідальність за розбудову держави та зміну життя на краще, об’єднуючи їх навколо ідеї спільного майбутнього, заснованого на повазі до своєї нації та її історії.

Як доїхати?

Музей «Становлення української нації» розташований у серці столиці за адресою: вулиця Лаврська, 27. Він знаходиться неподалік Києво-Печерської лаври, що робить його легко доступним для відвідувачів.

До музею дуже доступно та легко дістатися, скориставшись метро. Їдьте до станції «Арсенальна» (червона лінія), а потім прогуляйтеся близько 15 хвилин у напрямку Києво-Печерської лаври.

Також коло музею є парковка, тому можливо дістатися власним автомобілем. Проте варто враховувати, що через туристичну популярність району можуть бути труднощі з паркуванням.

Графік роботи музею:

  • Понеділок – П’ятниця: 10:00 – 18:00 (вхід до 17:00)
  • Субота – Неділя: 10:00 – 19:00 (вхід до 18:00)

Деталі можна уточнити у соцмережах або за телефоном: +380990150452.

Вартість повного квитка становить 300 грн.

Читайте також: Памʼятки Київщини: Фабрика новорічних ялинкових прикрас «Помічники Святого Миколая»

Фото: з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь