Пекін завершив створення китайської копії GPS

Політика

Китай запустив на орбіту усі супутники глобальної навігаційної системи «Бейдоу-3» – третьої у світі після американської GPS і російської ГЛОНАСС.

Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.

Супутники з номерами 59 і 60 на навколоземну орбіту вивела ракета «Чанчжен-3Б» (Long March-3B), що стартувала о 9:14 ранку за місцевим часом (4:14 за Києвом) із космодрому Січан у південно-західній провінції Сичуань.

Виведені на середню навколоземну орбіту супутники є резервними і мають підвищити надійність навігаційної системи та покращити послуги позиціонування, навігації, визначення часу, а також обміну короткими повідомленнями для користувачів у всьому світі.

Китай реалізував триетапну стратегію розвитку своєї навігаційної системи «Бейдоу», першим етапом якої було надання послуг внутрішнім користувачам, другим – розширення навігації на Азійсько-Тихоокеанський регіон, а третім, «Бейдоу-3», охоплення покриттям і надання послуг у всьому світі.Наразі, окрім резервних супутників, «Бейдоу-3» використовує 30 космічних апаратів на орбіті, більшість із яких експлуатуються протягом шести років. Оскільки термін служби цих супутників становить 10 років, китайські фахівці уже працюють над новими космічними апаратами для модернізації навігаційної системи.

Водночас, у Китаї заявили, що не збираються зупинятися після завершення триетапної стратегії. Планується, що до 2035 року на основі «Бейдоу» країна побудує більш інтегровану, інтелектуальну та всеохоплюючу навігаційну систему, яка ефективно здійснюватиме навігацію не лише на відкритій місцевості, а й у приміщеннях та у всіх середовищах – від морських глибин до глибокого космосу.

Щоб побудувати таку систему, Китай планує до 2025 року збудувати на низькій орбіті систему на основі «Бейдоу» із позиціонуванням на сантиметровому рівні й паралельно вирішити технічні проблеми, пов’язані з навігаційними сигналами та подоланням перешкод для реалізації підводної навігації, навігації в приміщенні та глибокому космосі.

Раніше китайський аналог американської ракети Маска Falcon 9 ракета «Тяньлун-3» вибухнула під час статичних випробувань, коли вона мала залишатися на стартовому столі. Але щось пішло не так.

Китай здійснив перший запуск ракети-носія Long March-6C, нової моделі в цій родині ракет, яка вивела на навколоземну орбіту чотири супутники.

Голова Національного космічного агентства США Білл Нельсон вважає, що Китай має військові плани на космос. Америка «мусить виграти перегони» з Піднебесною за висадку на Місяць.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь