Підрив дамби Курахівського водосховища: чи дасть це перевагу росіянам на фронті

Події України

Російські окупанти підірвали дамбу Курахівського водосховища у селі Старі Терни, що на Донеччині.

Через постійні обстріли з боку РФ українські фахівці не можуть оглянути греблю аби визначити обʼєм пошкодження.

Аналітики ISW припускають, що російські війська могли вдарити по дамбі, щоб затопити територій на захід від Курахівського водосховища, що ймовірно могло б допомогти ворогу оточити сили оборони України на північ і південь від Курахового Донецької області.

Які наслідки матиме підрив дамби Курахівського водосховища і чи дасть це перевагу росіянам на фронті, та чи відкриє можливість оточити Курахове – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Підрив дамби Каховського водосховища

11 листопада начальник Курахівської міської військової адміністрації (МВА) Роман Падун повідомив, що російські військові підірвали дамбу у селі Старі Терни.

Вода затопила декілька сіл поблизу дамби вздовж течії річки Вовча та підступає до населених пунктів Великоновосілківської громади.

Ситуація ускладнюється тим, що внаслідок російських обстрілів фахівці не можуть обстежити пошкодження дамби.

– Нам відомо, що йде вода по селах, що розташовані біля Тернівської дамби. Характер пошкодження, критичність підтвердити не можемо. Огляд дамби не можемо здійснити через постійні обстріли станом на зараз, – зазначив Роман Падун.

Як окупанти могли підірвати дамбу

Якщо поглянути на карту, від найближчого населеного пункту де нині точаться бої до села Старі Терни, де розташована дамба, щонайменше 5-6 кілометрів.

Як розповів Фактам ICTV експерт інформаційно-консалтингової агенції Defense Express Іван Киричевський аби підірвати дамбу Каховського водосховища російські окупанти могли застосувати авіацію.

– Якщо дивитися на карту, то до самої цієї дамби росіяни ще не дійшли. Тому я припускаю, що вони могли застосувати там авіабомбу. ФАБ- 3000 або хоча б ФАБ-1500. Мжливо, росіяни, справді, там застосували авіабомбу з модулями МПК(моделювання, планування та корекції) – сказав Киричевський. 

Підрив дамби: переваги для окупантів

Окупанти не полишають спроб дійти до Курахового, яке все ще знаходиться під контролем ЗСУ.

Й українські оборонці успішно відбивають російські атаки та спроби прорвати українську оборону.

На думку експерта, з тактичного погляду окупанти могли підірвати дамбу Курахівського водосховища, з метою перерізати Силам оборони України постачання озброєння.

– Росіяни починали наступати на Курахівському напрямку з розрахунку, що вони зможуть відносно швидко взяти це місто. На професійному жаргоні вони намагаються вирівняти фланги, і тоді поновлювати наступ на Покровськ. Головна важливість там полягає в тому, що росіяни досі штурмують Курахове замість того, щоб швидко вирівняти фланги й поновити наступ на Покровськ. Вважайте, цей центр тяжіння всієї кампанії на Сході зараз зав’язаний на Покровськ, – ззаначив Киричевський.

Експерт інформаційно-консалтингової агенції Defense Express підкреслив, що головне значення на цьому напрямку полягає в тому, що чим повільніше росіяни зараз просуваються на Курахівському напрямку, тим менше шансів у них взагалі поновити наступальні дії на Покровському напрямку без проведення оперативної паузи.

Оперативна пауза – це термін, на який означає, що треба взяти якусь передишку для поповнення військ, там, запасів озброєння, ремонту техніки й так далі. Тобто, сходу отак от вступати в бій не вийде. Оце найважливіше, – наголосив Киричевський.

Експерт додав, що завдяки тому, що ЗСУ стримують на Курщині близько 50 тис. російських солдатів, окупанти в Україні намагаються сконцентрувати свої сили, аби вийти на межі Донецької області, щоб показати хоч якийсь результат своїх наступальних дій.

За його словами на сьогодні більш ніж половина російських атак припадає на Курахівський напрямок.

Ситуація на Курахівському напрямку

Нагадаємо, офіцер артилерійського дивізіону 148 окремої артилерійської Житомирської бригади ДШВ на псевдо Варан розповів, що на Курахівському напрямку противник не полишає спроб заволодіти українськими територіями.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На окремих ділянках піхота противника продовжує просування за підтримки бронемашин, намагається просуватися вперед, закріпитись. Не спадає активність і диверсійного розвідувальних груп.

Залишити відповідь